İçeriğe geç

Yay Burcu Özellikleri 777

Yay Kadınının Özellikleri

Yay kadını kültürlü, alımlı, esprili, duyarlı ve akıllı yönleriyle dikkat çeker. Hassas ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Bağışlayıcıdır. o zeki ve güçlü bir anlayışa sahip. Birden fazla konuya ilgi duyabilir ve hepsinden haberdar olur.

Yay kadını utangaç ve çabuk sıkılan bir yapıya sahiptir. huzursuzluğu sevmez ve huzursuz ortamlarda pek bulunmaz. enerjik ve neşeli yapısıyla aranan bir arkadaştır. arkadaşlarına çok değer verir ve fedakardır.

Eğlence ve seyahatle ilgilenirler. Seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı sever. Finansal olarak güçlü olmak istiyor. Para onun için bir araçtır, cömerttir, hatta biraz savurgandır.

Özgürlüğü seven, kısıtlanmayı ve emir almayı sevmeyen Yay kadını, evlilik öncesi kendisine uzak bir kavram gibi gelir. İlişkisinde kendini kısıtlanmış hissetmiyorsa evlenebilir ve sadık bir eş olur.

Dikkat ve iltifattan hoşlanırlar. Çoğu zaman arkadaşlık ve aşkı birbirine karıştıran Yay kadını, öncelikle güven ve dostluğu karşı tarafta arar. Sevdiği kişiyle sohbet edebilmesi ve fikir alışverişinde bulunabilmesi onun için çok önemlidir.

Yay burcu bir kadın evlendiğinde çok keyifli bir partner olacaktır. Çocukları sever ve çocukları ile dostane bir ilişki kurar.

Yay erkeğinin özellikleri

Entelektüel, duyarlı, meraklı, neşeli ve arkadaş canlısı yapısıyla dikkat çekerler. İyi niyetli ve konuşkandır. Arkadaşlarına düşkün ve arkadaş canlısıdır.

Hareketsizlik Yay erkeğini sıkar. Her zaman aktif ve açık havada olmalıdır. İçeride çok uzun süre kalmayı sevmiyor.

Yay burcu erkekleri birçok konuyu bilir. Bu onun meraklı doğasından kaynaklanmaktadır. Eleştirmeyi sever ve açık sözlüdür. Bazen bu samimiyet pot kırma sınırını aşabilir. Cömertlikleri ile tanınan Yay erkekleri, harcamalarında savurganlık sınırını aşabilirler.

Özgürlüğüne son derece düşkün olan, yalnızlıktan hoşlanan, ilişkilerinde kolay bağlanamayan ve evlilikten korkan yay erkekleri. Karşı cinste aradıkları en önemli özellik, güzelliği kadar zihniyetleridir. Bilgili ve kültürlü kadınlarla sohbet etmekten hoşlanır.

Yay burcu erkeği bir kadından hoşlandığında yoğun ilgi gösterir. Ancak daha sonra aradığını bulamayacağını anlayınca çabuk sıkılıp uzaklaşabilir. Bu nedenle Yay adamını iyice anlamaya çalışmak gerekir.

Gerçekten seviyorlarsa, evlenmekten korkmuyorlar. Çocuklara düşkündür ve ömür boyu mutlu bir evliliği olacaktır .

Genel Özellikler

Yay burcunun olumlu özellikleri

hoş. Neşeli. Açık fikirli. Kolay uyum sağlarlar. İyi karar, Felsefi. Özgürlüklerine düşkündürler. Dışa dönük. Dini. Eğitimli. Olgun. İyi niyetli. Sporcu. Yüksek hayal gücü. Şanslı. Neşeli.

Olumsuz Özellikler Yay

Aşırı iyimserdir. Gürültülü. Sorumsuz. Kaprisli. Ani ilgi. Çabuk sıkılmak. Sabırsızlık.

Gezegeni Karar: Jüpiter
Element: Ateş
Çarpıcı özellik: Değişken
Şanslı numaralar: 5, 7
Gün: Perşembe
Lucky taş: Turkuaz
Renk: Mor
Tarot kartı: Denge
Hayvan: At
Bitki: Nergis, karahindiba, dut, meşe, huş
Değerli taş: Garnet
Değerli metal: kalay

Yay Kariyeri

Gülmeyi, konuşmayı ve eğlenmeyi seven Yay, iyimser ve yardımsever bir insandır. Kolay uyarlanabilen yapısı ve çok yönlülüğü ile karşısındaki kişiyi kolayca yakalar. İnandığı şeye o kadar bağlıdır ki karşıdakini de ikna eder. Bu nedenle özellikle satış ve pazarlamada büyük başarılar elde ederler.

İyimser bir yapıya sahip olduğu için herhangi bir olumsuz durumda dahi sonuna kadar çabalamaktan çekinmez. Ancak kendini rahat hissetmesi ve faydalı olabilmesi için özgür olması da gerekir. Bilginin güç olduğuna inanarak, onun işiyle doğrudan ya da dolaylı olarak ilgili tüm konularda bilgi edinmeye ve donanımlarını geliştirmeye çalışırlar.

Seyahat, aksiyon ve macerayı seven Yay burcu için rutin görevler ve ofis işleri sıkıcıdır.

Özellikle dış ilişki gerektiren alanlarda organizasyona Yay burcunu atamak başarıyı sağlamak demektir. Genelleme ve küreselleşme eğilimi zaman zaman detayları atlamasına neden olsa da hedefi bir bütün olarak tasavvur eden Yay, mutlaka bir şekilde oraya varır.

Genelde ofis dışında olmayı tercih ettikleri için, gerçekte nerede çalıştığı önemli değil. Ancak klostrofobik yapısı nedeniyle dar, karanlık ve kalabalık ortamlar veriminin düşmesine neden olur. Elbette ofisinde farklı yolculuklardan hatıralar vardır.
Seyahat ve hareket gerektiren herhangi bir iş Yay burcu için son derece uygundur.

Yay, ikna kabiliyeti, uyarlanabilirliği ve sadık doğası ile satış alanında büyük beceriler sergiliyor. Akademik kariyerde büyük başarı ve doyum elde etmede bilgiye verilen önem olumlu rol oynamaktadır. Dış ilişkiler özellikle Yay burcu için uygundur.

Yay burcunun parası

Yay, ağustosböceğine benzer şekilde finansal alanda da oldukça iyimserdir. Varsa harcar, yoksa oturur. Aslında, servet ve zenginlik gezegeni Jüpiter tarafından yönetilen Yay insanları, her zaman maddi sınırlarını aşmaya çalışırlar. Her şeyi büyük boyutlarda düşünen Yay, büyük yatırımlar yapmayı, büyük paralarla oynamayı sever.

Dolayısıyla riskler artıyor. Tehlike son aşamaya gelene kadar iyimserliğinden ve umudundan hiçbir şey kaybetmeyen ve kapıya yaslanan Yay, gerçekle yüz yüze geldiğinde şok olur.

“İnsanın yaptığı en iyi yatırım kendisine yaptığı yatırımdır” felsefesine çok yatkın olan Yay, kendini ve donanımını geliştirmek için hiçbir şey harcamaktan kaçınmaz. İleri yaşlarda bile fırsatı değerlendirirse para kazanmayı bir kenara bırakarak eğitime başlayabilir.

Macerayı sevdiği ve kişiliğini uzun yolculuklarla bütünleştirmeyi amaçladığı için uzun yolculuklara büyük paralar harcamaktan çekinmez.

Yay burcu olan kişilerde sorumluluk duygusu çok yoğun olmadığı için aile bireylerinin ciddi maddi sorunları olur. Parayı hayatı tanımak, kendini geliştirmek ve eğlenmek için bir araç olarak gören Yay, zor zamanlar için hem biriktirmekte hem de yatırım yapmakta zorlanmaktadır.

Aslında her koşulda hayata uyum sağlayabildiği ve mutluluğa ulaşma konusunda diğer burçlara göre daha yetenekli ve şanslı olduğu için Yay burcunda para birincil gereksinim değildir. Asgari koşullar altında bile eğlenmek ve eğlenmek için fırsatlar yaratmak Yay için sıradan bir iştir.

Yay Aşkı

Aşk için en çekici ve ilginç işaretlerden biri Yay. Hayatı eğlence olarak algılayarak sevmeyi ve hayal kurmayı da severler. En önemli özelliklerinden biri mizah yeteneğidir. Her zaman yeni fikirlerle doludur ve hayata coşkulu bir yaklaşımı vardır. Yay burcunun özgürlük tutkusu, cömertliği ve macera arayışı da diğer önemli özellikleridir.

Heyecan, tutku, romantizm serüvenine rağmen, bu özgür ruh bir yere tıkılıp kalmayı oldukça sıkıcı bulabilir. Aşkı bir macera ve ya mücadele olarak algılarlar. Yay burcu ilk kez birlikte olduğu kişiden etkilenmiyorsa ilişkiye devam etmeyecektir. Yay burcu için gittiği yer ve ya yediği yemekten çok karşısındakinin ne söylediği önemlidir.

Birçok konuyla derinden ilgilendikleri için partnerlerinin de entelektüel açıdan zengin olmasını isterler.

Yay, entelektüel olarak gelişmiş ve konuşmalarıyla keyifli insanlardır. İlişkide kısa bir süre sonra, Yay burcunun oldukça açık ve doğrudan yaklaşımları ortaya çıkmaya başlar. Çoğu zaman, diğer kişinin ne hissedeceğini ya da düşüneceğini pek umursamadan, içindekini iletebilir. Aslında burada doğal olma arzusundan başka kötü bir niyet yoktur.

Bir ilişkide onların temel amacı, partnerlerine sadık olmaktır. Ancak evine aşırı bağlı, dışarı çıkmak istemeyen bir kişiyle ve ya çok kıskanç bir eşle birlikte olmaları mümkün değildir.

İlişkinin gerektirdiği özgürlüğü bırakmak, Yay burcunu kapana kısılmış hissetmesine neden olur. Uygun bir eş bulduğunda, gizlediği derin tutkuların ve sıcaklığın ortaya çıkması kaçınılmazdır. Bu andan itibaren onlarla geçirilecek bir hayattan sıkılmak mümkün değildir.

Yay’ın Cinsel Hayatı

Genişleme, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter tarafından yönetilen Yay burcu bireylerinin cinsel yaşamları da oldukça kalabalıktır. Cinsel hayatta Yay burcunun hangi özelliğinin tam tersi tarafından tetiklendiğini anlamak zordur.

Başka bir deyişle, farklı insanlarda, farklı deneyimlerde farklı çekicilikler bulur ve teşvik eder. Aşırı duygusal olmadığı için cinsel yaşam da onu farklı ufuklara götüren ve günlük hayatın sıkışıklığından kurtaran bir araçtır.

Dışarıdaki hayata çok meraklı oldukları için geniş çevresi sayesinde çok farklı deneyimler yaşama şansı da yakalarlar.

Ancak oldukça dürüst ve açık yürekli olan Yay burcu, bu deneyimlerini partnerine anlatmaktan çekinmez. Bu aktif hayata dayanabilecek bir partner neredeyse hiç olmadığı için Yay genellikle terk edilir.

Aslında çok eşliliğinin sebeplerinden biri de rüyalarında aradığı kişiyi bulma arzusudur. Ama sevdiği yanında olmadığında diğerini sevmeyi tercih eder. Doğumdan itibaren vücut yapısı uygun oranlara sahip olan Yay, samimi, sıcak ve açık yapısıyla genellikle karşı cinse çekici gelen bir burçtur.

Bilginin güç olduğuna inanan Yay burcu insanları cinsel eğitime de önem verirler. Zihinsel olarak da aktif olan Yay, cinsel partneriyle uzun uzun konuşmaktan hoşlanır. İlişki bittikten sonra bile arkadaş kalmaya, iletişimde kalmaya özen gösterir ve çalışır.

 
 
Kategori:Burclar

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETUS.NET