İçeriğe geç

Uygun fiyatlı hayat sigortası nasıl bulunur? 4513

 Hayat sigortası, ailenizin finansal güvenliği için koruma sağlar. Birçok insan, ailesini koruyacak bir hayat sigortası poliçesi satın alır. İnsanların başka biri için hayat sigortası poliçeleri satın alması da mümkündür. Örneğin, çocuklar ebeveynleri için poliçe satın alabilir ve bunun tersi de geçerlidir.

Hayat sigortası kapsamı değerli finansal koruma sağlar. Kapsam ihtiyaçlarınızı karşılayan ve bütçenize uygun bir poliçe bulmanız gerekir. Doğru uyumu bulmanıza yardımcı olacak üç ipucu:

Politika seçeneklerini anlayın

Prim oranları, seçtiğiniz politika türüne göre değişir. İki geniş hayat sigortası kategorisi vardır – geçici ve kalıcı.

Geçici hayat sigortası ya da vadeli hayat sigortası, sigortalının poliçenin kapsadığı süre içinde vefat etmesi durumunda ölüm yardımı ödemesi sunar.

Sigortalılar, vadenin uzunluğunu ve vefat tazminatı tutarını seçebilirler. Bazı şirketler, eklenebilecek, sürüş adı verilen ek kapsama seçenekleri sunar. Bunlar, hızlandırılmış ölüm yardımı binicilerinden premium binicilerin iadesine kadar uzanır. Bu ek biniciler, oranları da etkileyen politikaya daha fazla değer katar.

Kaçırmayın: ‘Ağzınızda kalan bir yağlılık var’: Bu kafe, kuş pisliğinden yapılan bir fincan java için 39 dolar alıyor

Kalıcı hayat sigortasının kendi iki kategorisi vardır – tüm yaşam ve evrensel yaşam. Her iki tür kalıcı hayat sigortası da zaman içinde nakit değer kazanır. Nakit değer, ödenmiş ilaveler satın almak, prim ödemek ya da ödünç almak için kullanılabilir.

Vadeli hayat sigortası poliçeleri gibi, poliçe sahipleri binicilerle ek teminat eklemeyi seçebilir. Biniciler şirkete göre değişir ve aylık primi etkiler.

Tüm hayat poliçeleri tipik olarak en yüksek primlere sahiptir, çünkü teminat kalıcıdır ve genellikle garantili bir nakit değer büyüme oranı vardır. Tüm yaşam politikalarının çoğu, yüksek ölüm yardımı miktarlarıyla birlikte gelir. Poliçe sahipleri poliçeye kaydolurken tutarı seçebilirler.

Bununla birlikte, daha az kapsama ihtiyacı olanlar ya da sadece cenaze masraflarını karşılayacak kadar olanlar için, nihai masraf sigortası poliçeleri harika bir seçenektir. Nihai gider sigortası yaşlılar için tasarlanmıştır. Bu bir tür tam hayat sigortasıdır, ancak ölüm yardımı tutarları çok daha düşüktür. Ölüm yardımı sadece cenaze masraflarını karşılamaya yettiği için, primler daha düşük olma eğilimindedir.

Küresel Bağlamla Yatırım Öngörüleri

MarketWatch’tan gerçek zamanlı haberler ve analizlerle günümüzün küresel iş uygulamalarının, pazar dinamiklerinin, ekonomi politikalarının ve daha fazlasının sizi nasıl etkilediğini anlayın.

Birkaç çeşit evrensel hayat sigortası poliçesi vardır. Bu politikalardaki en büyük fark, fonların nasıl yatırıldığıdır. Değişken evrensel politikaların nakit değeri, hisse senetleri ve tahviller dahil olmak üzere birden fazla hesaba yatırılır. Endeksli evrensel politikaların nakit değeri, çeşitlendirilmiş yatırımlar olan endekslere yatırılır.

Yatırımlarda nakit değerin nasıl artacağına dair bir garanti olmadığı için, genel hayat sigortası prim oranları, genel hayat sigortası prim oranlarından daha düşük olma eğilimindedir.

Bağımsız bir temsilciyle çalışın

Hayat sigortası şirketleri arasında çeşitli hayat sigortası türleri yaygın olmakla birlikte, tüm şirketler her türlü sigortayı taşımamaktadır. Şirketlerle çalışmaya başlamadan önce ne tür bir hayat sigortası poliçesi istediğinizi bilmek iyi bir fikirdir.

Ne tür bir hayat poliçesi istediğinizden emin değilseniz, kapsama ihtiyaçlarınızı karşılayan uygun fiyatlı bir poliçe bulduğunuzdan emin olmak için bir hayat sigortası acentesi ile birlikte çalışın. Lisanslı bir temsilci, bir politika seçme ve poliçeye başvurma sürecinin tamamında size yardımcı olur. Lisanslı bağımsız bir temsilci ile çalışmanın başka avantajları da vardır. Belirli şartlar, biniciler ve prim oranları şirkete göre değişebilir. Bağımsız aracılar, birden fazla şirketten poliçe satar, böylece şirketler arasında benzer poliçeleri karşılaştırmanıza yardımcı olabilirler.

Bağımsız bir temsilci, sigortalama sürecini anlamanıza ve durumunuza uygun bir politika bulmanıza yardımcı olur. Şirketler arasında kapsam ve koşulları karşılaştırmanın yanı sıra, bağımsız bir acente, prim oranlarını karşılaştırmanıza yardımcı olur.

Bağımsız bir temsilci ile çalışmak, doğrudan şirketlere ulaşmak zorunda olmadığınız için araştırma sürecini sizin için kolaylaştırır. Bunun yerine, sizin için en iyi şirketi ve oranı bulmak için bir kişiyle çalışabilirsiniz.

Alıntı web sitelerini akıllıca kullanın

Bazı insanlar bir temsilci ile çalışmaktan hoşlanırken, diğerleri bağımsız araştırma yapmayı tercih eder. Alıntı web siteleri, seçeneklerinizi hızlı bir şekilde görüntülemeyi kolaylaştırdıkları için kullanışlıdır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok hayat sigortası teklif sitesi var. Peki, iyi bir şirketle çalışıp çalışmadığınızı nasıl anlarsınız?

İlk olarak, ne tür bir alıntı web sitesi kullandığınızı anlamak önemlidir. Geico ve Progressive gibi bazı web siteleri, birden fazla hayat sigortası şirketinden alıntılar gösterir. Bu alıntılar, ziyaretçilerin politika seçeneklerini şirketler arasında karşılaştırmasına olanak tanır. Ancak, bu şirketler sadece fiyat teklifleri gösterir ve ziyaretçilerini şirketlere bağlar.

Bestow, HavenLife ve Ladder gibi diğerleri, yalnızca sundukları politikalar için teklifler gösterir. Bu şirketler, onlarla çalışmanın bir başka yararı olan başvuru sürecinde müşterilerine yardımcı olur.

Ayrıca okuyun: Hayat sigortası iyi bir yatırım mıdır?

Quotacy gibi diğerleri, birden fazla hayat sigortasından teklifler gösterir ve müşterilerine başvuru ve sigortalama sürecinde yardımcı olur. Kota aracıları, bir politika satın aldıktan sonra müşterilerinin politikalarında güncellemeler yapmalarına bile yardımcı olur.

İkinci olarak, web sitesinin ne tür politikalar gösterdiğini bilmek önemlidir. Birçok çevrimiçi araç yalnızca vadeli hayat sigortasına odaklanır. Bu, birçok alıntı web sitesinde paylaşılan bir özellik olsa da, her birinin kendine özgü özellikleri vardır.

Örneğin, Ladder, poliçe sahiplerinin ihtiyaçları değiştikçe vade boyunca kapsamı ayarlamasına izin verdiği için öne çıkıyor.

Buna karşılık, diğer teklif web siteleri, farklı kalıcı hayat sigortası türleri için teklifler gösterir. Bu, Geico ve Progressive gibi yalnızca fiyat teklifi sunan birçok site için geçerlidir. Quotacy ve Policygenius gibi daha kapsamlı hizmetler sunan web siteleri de kalıcı hayat sigortası poliçeleri için teklifler sunar.

Uygun fiyatlı hayat sigortası bulmak

Hayat sigortası, aileniz için değerli finansal koruma sağlar. Kalan borcu ödeyebilir, cenaze masraflarını karşılayabilir ve hatta gelirin yerini alabilir.

 Sunulan koruma son derece değerli olsa da, aylık bütçenize uyan bir plan bulmak önemlidir. İlk adım, ihtiyaçlarınızın neler olduğunu ve bu ihtiyaçları en iyi hangi yaşam politikasının karşıladığını belirlemektir. Buradan bağımsız bir hayat sigortası acentesi ile çalışabilir ve farklı hayat sigortası şirketleri tarafından sunulan poliçeler ve prim oranları hakkında araştırma yapabilirsiniz.

Kategori:Finans

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETUS.NET