İçeriğe geç

Rüyada Köpek Görmenin 81 Farklı Yorumu Var

 Rüyada köpek görmek, en içteki arzularınızı yansıtabilir. Bilinçaltı düşüncelerinizi, inançlarınızı ve korkularınızı ortaya çıkarabilir. Ayrıca, size evrenden bir mesaj ya da uyarı getirir.

Köpek rüyası anlamı çeşitli şekillerde yorumlanabilir. Böyle bir rüyanın duygusal koruma sağladığı ve yaşam yolunuzda size rehberlik ettiği kabul edilir.

Hayvan rüyalarının zaten gerçek niyetlerinizi, bilinçaltı arzularınızı ve duygularınızı yansıttığı düşünülür. Genellikle rüya hayvanları, rüya görenlerin gölge benliğini temsil eder.

Köpek rüyalarının, rüyayı görenlerin psikolojisini yansıttığı söylenir. Bazen köpek rüyalarınızda sizi sembolize eder, bazen de hayatınızdaki insanları temsil eder.

Köpek Rüyası Anlamı – Genel Yorum

ÖZET
Bir uğur böceği rüyası, kişiliğinizin çeşitli sorunlarını ve yönlerini temsil eder. Rüyada uğur böceği görmek, direnç, neşe, yeniden doğuş, inanç ve yardımseverlik anlamına gelir.

Çeşitli hayvan rüya sembolleri uzun süredir incelenmiştir. Köpekler en sadık hayvan yoldaşları olarak kabul edilir. Rüyanızda ortaya çıkarsa, içsel duygularınızı ya da içgüdülerinizi yansıtabilir ya da evrenden size bir mesaj iletebilir.

Rüya sözlüklerine göre köpek rüyasının anlamının farklı açıklamaları olur. Bazen rüyanızdaki köpek agresif olur. Ama korkmamalısın çünkü sana zarar vermeye çalışmıyor lakin sana önemli bir mesaj vermek istiyor.

Psikolojide düşüncelerinizin, inançlarınızın ve çağrışımlarınızın rüyalarınıza yansıdığı söylenir . Sigmund Freud , rüyaların bastırılmış arzularınızın gizlenmiş bir şekilde yerine getirilmesini temsil ettiğini söyledi. Bu yazıda, bir köpek hayal etmenin birçok yorumundan bahsedeceğiz.

Rüya analistlerine göre köpekler en çok rüya gören hayvanlardır. Köpekler sadece insanlar için harika bir arkadaş değil, aynı zamanda yüzyıllardır bize yardım ediyor ve koruyorlar. Bu yüzden köpeklerin bizimle daha derin bir bağlantısı var.

Uyuduğumuzda beynimizin atıl kısımları aktif hale gelir. Ve bu rüya halinde, sevgili hayvanımız hayatımızın belirli yönlerini ifşa etmek için bizi ziyarete gelir. Bazen bize cesaret verir, bazen de bilinçaltı korkularımızı ve duygularımızı ortaya çıkarır.

Bir köpek, bazı davranışlarımızı kontrol etmemiz ya da bazı insanlardan uzak durmamız için de bize uyarı verebilir. Hayatımızın belirli bir yönünü temsil etmek için rüyalarda görünebilir. Rüya tabirlerinde köpek sembolizminin büyük önemi vardır.

Köpeğin rengine ya da davranışlarına bağlı olarak, kişisel özelliklerinizi temsil eder. Ya da hayatınızdaki diğer insanların özelliklerini belirlemenize yardımcı olur.

Köpek sembolizmi, tartışma için ilginç bir konudur. Rüyada köpek görmek, içsel korkularınızı ya da gelecekteki bir olayı temsil eder.

Köpek, iyi bir arkadaş gibi size cesaret ya da sempati sunmak için rüyanızda görünebilir. Ayrıca ilahi dünyadan önemli bir mesaj taşıyabilir.

Bu sevimli hayvanı hayal ediyorsanız, uyanık yaşamınızla ilgili bir şey gösterir. Eğlenceyi seven oyuncu bir köpek, sağlıklı sosyal hayatınızın bir sembolü olarak rüyanızda görünebilir.

Öte yandan, hayatınızın bir alanındaki çatışmaları belirtmek için rüyanızda saldırgan bir köpek görünebilir.

Rüyada vahşi köpekler görmek, gerçek hayatta özgürlük eksikliğinize işaret eder. Belki sorumluluklar yüklenmiş ve çaresiz hissediyorsunuzdur.

Çocukluğunuzdaki evcil köpeğiniz rüyanızda belirirse, sadık ve arkadaş canlısı doğanıza işaret eder. Sevdiğin duşa geldi.

Rüyada köpek görmek, sembolik olarak şu anlama gelebilir:

Sadık ve güvenilir olmanın işareti

Köpekler, sonsuza kadar itaatkar ve sadık kalabilen son derece sadık ve sadık hayvanlardır. Rüyada köpek görmek olumlu bir işarettir.

Etrafınızda tam olarak güvenebileceğiniz biri, belki bir arkadaşınız ya da bir aile üyeniz var. İyi bir insan olarak büyümenize ve gelişmenize yardımcı olacaklar.

Köpeklerle ilgili rüyalar, yalnızlık duygularınızı ortadan kaldırabilmeniz için güzel sosyal bağlantılar kurmanızı hatırlatır. Ayrıca, özgüveninizi artırabilecek olağanüstü bir şey yapmak için güçlü yönlerinize ve yeteneklerinize inanmanızı söyler.

Yalnız olduğunuzu ve tam olarak güvenebileceğiniz hiç kimsenin olmadığını hissettiğinizde, bu dünyada kimsenin yalnız olmadığını hatırlatmak için bir köpek rüyada görünebilir.

Tüm sevinçlerinizi ve endişelerinizi eşit derecede paylaşabileceğiniz sadık ve güvenilir bir arkadaşınız her zaman olur.

Koruma ve savunma işareti

Rüya sembolizminde, bir köpek koruma ve güvenliği temsil eder. Uyanık yaşamda sizi kötü etkilerden korur. Rüya size herhangi bir şekilde zarar vermeye çalışacak başkalarından kendinizi korumanız gerektiğini söyler.

Rüya, kendinizi güvende hissetme ihtiyacınızı ve sizi aldatabilecek ya da sizi olumsuz yönde etkileyebilecek insanlardan güvende olmanızı sembolize eder. Gerçek hayatta, iyiliğiniz için tehdit oluşturabilecek kötü niyetli kişilerin varlığına karşı dikkatli olmalısınız.

Rüyada bir bekçi köpeği görmek, önünüzde yaklaşan bir tehlike olduğu anlamına gelir. Dikkatli olmanız ve kendinizi tehlikeden korumak için her şeyi yapmanız gerekir.

Yavrularıyla birlikte bir anneyi hayal ettiğinizde, uyanık hayatınızda birisini ya da değerli bir şeyi korumaya ya da korumaya çalışıyorsunuz demektir.

Rüyada köpek görmek, gözlerinizi açık tutmanızı ve gerçek hayatta olası tehlikelerin farkında olmanızı, böylece kendinizi yaklaşan tehlikeden korumak ve savunmak için gerekli korumaya sahip olmanızı söyler.

Koşulsuz sevgi, sıcaklık ve bağışlamanın işareti

Köpekler sadık hayvanlar oldukları için sahiplerine karşı koşulsuz sevgi ve şefkate sahiptirler. Sahiplerini olası tüm tehlikelerden koruyacak ve koruyacaklardır.

Bu tüylü evcil hayvanlar sevgi, nezaket gösterir ve insanlara kendilerine yönelik kötü muamelelerini affeder.

Rüyada köpek görmek, başkalarını sevmeniz, hemcinslerinize karşı nazik olmanız gerektiği anlamına gelir. Sonuçta seni insan yapan. Doğru?

Rüya size zarar vermiş olabilecek başkalarını affetmenizi ve onlara karşı asla kin ve kin beslememenizi hatırlatır.

Rüyada köpek görmek, başkalarını gereksiz yere yargılamamanızı, insanları ellerinden gelenin en iyisini yapmaya motive etmenizi de söyler. Ayrıca, kendini sevmeyi de uygulamalı ve yapamayacağınız ve ya iyi olmadığınız şeyler için asla kendinizi eleştirmemelisiniz.

Kendinizi ve başkalarını eleştirmeden koşulsuz seveceksiniz. Kendinize ve başkalarına hata yapmak, düzeltmek ve daha iyi bir varlık olarak gelişmek için yeterli alan verin.

Hizmet, görev ve taahhüt işareti

Köpekler çalışkan hayvanlardır ve popüler bir evcil hayvan oldukları için sahiplerine çeşitli şekillerde yardımcı olurlar. Onlar keskin ve hızlı öğrenenler ve son derece saygılı ve sahiplerinin verdiği işe bağlılar.

Köpekler rüyada göründüğünde, size çok çalışmanızı ve yaşam hedeflerinizi gerçekleştirmenizi hatırlatır. Köpekler size hizmeti ve bağlılığı her şeyin önüne koymanızı söyler.

Hedeflerinize ulaşmak için çok çaba sarf etmeli ve onları mümkün olduğunca yerine getirmelisiniz. Bununla birlikte, rüyanın kendisine bağlı olumsuz bir çağrışımı da olur.

Bu, çok çalıştığınız ve hak ettiğiniz takdiri alamadığınız anlamına gelir. Belki uyanık hayatınızdaki biri sizi çok çalıştırıyor ve sizi hak ettiğiniz iltifatlarla ödüllendirmiyor.

Belki işyerinde takdir almıyorsunuz ve insanlar sizden yararlanmaya çalışıyor. İyi bir amaç olmadan işinizi anlamsız ve monoton bulabilirsiniz.

Rüya, hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabilecek ve sizi bir başarı yoluna ve ödüllendirici bir geleceğe götürecek bir kariyer değişikliği aradığınızı gösterir.

Sorumluluk işareti. yetki ve güç

Köpekler sorumluluk ve bağlılığın sembolleridir. Partnerlerine karşı her zaman yardımsever ve sadık kaldıkları için sahiplerinin ev işlerinin sorumluluğunu üstlenirler.

Rüyada köpek görmek, üzerinize büyük sorumluluklar düştüğünü gösterir. İnsanlar günlük ihtiyaçlarını karşılamak için size güveniyor.

Belki bir polis memuru, hatta kendini hasta insanlara bakmaya adamış bir doktor gibi çok fazla sorumluluk ve zor iş gerektiren bir iştesiniz.

Köpekleri hayal ettiğinizde, eylemlerinizden ve eylemlerinizden sorumlu olmanızı hatırlatır. Hayatınızda yaptıklarınızın sorumluluğunu üstlenmenizi söyler. Hayatında yanlış giden herhangi bir şey için başkalarını suçlamayacaksın.

Bazen etrafınızdaki yavruları hayal ederseniz, yakında bir aile hayatına başlayacağınız anlamına gelir, bu da yakın gelecekte daha fazla sorumluluk alacağınız anlamına gelir.

Sembolik olarak köpekler, sahiplerini her koşulda koruyabilir, böylece güç ve hakimiyeti sembolize eder. Doğaları gereği korkusuz ve otoriterdirler.

Rüyada köpek görmek, aynı zamanda doğuştan gelen cesaretinizi ve hayattaki zorlu zamanlarda hükmetme ve sürdürme yeteneğinizi de sembolize eder.

Rüya size hayattaki tüm olasılıklarla savaşmak için daha dayanıklı ve cesur olmanızı hatırlatır.

Köpek Rüyası – 70 Rüya Türü ve Yorumları

Köpeklerle ilgili rüyalar, köpeğin rengine, cinsine ya da rüyadaki davranışlarına bağlı olarak farklı yorumlara sahip olur. Rüyada köpek görmek, genellikle bastırılmış arzularınızı temsil eder.

1. Rüyada Kara Köpek

Siyah bir köpek, zihinsel sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğinin bir hatırlatıcısıdır. Rüyada siyah köpek görmek, olumsuz duygularınızı, hayal kırıklıklarınızı ve depresyonunuzu yansıttığına inanılır.

Arkadaş canlısı bir siyah köpek ya da kızgın bir köpek görebilirsiniz. Ancak kara köpekler rüyada rüya görene bir mesaj iletmek için görünürler.

Kara köpek genellikle keder ve ölümle ilişkilendirilir. İngiliz folklorunda siyah bir köpek bir ölüm alâmeti olarak temsil edilmiştir. Yeraltı dünyasının habercisidir ve mezarlıkları korur. Ayrıca Hindu mitolojisinde ölüm tanrısı siyah bir köpek şeklini alır.

Kara köpeklerle ilgili rüyalar genellikle kötü bir alamet olarak kabul edilir. Evinizdeki ölümün yaklaşmasını sembolize eder.

Ancak ölüm her zaman onun gerçek anlamını göstermez. Bir ilişkinin, bir işin ya da başka bir kaybın sonunu gösterir. Olumlu bir anlamda, siyah bir köpek rüyası, yeni bir başlangıca yer açmak için hayatınızın bazı yönlerinin sona erdiğini gösterir.

Siyah renk aynı zamanda yas tutmayı da ifade ettiği için, belki rüyayı gördükten sonra hayatınızdan bir şeyi ya da birini kaybedersiniz ve acı hissedersiniz.

Ama ilerleyen günlerde bunun senin iyiliğin için olduğunu anlayacaksın. Bir işin kaybı, yeni ve heyecan verici bir fırsatın önünü açabilir. Güveninizi kıran bir arkadaş ya da ortak, daha iyiye gitti.

2. Kahverengi Köpek Rüyası Anlamı 

Kahverengi köpekler dostluk, sadelik ve mutluluğun simgesidir. Topraklanmış, arkadaş canlısı doğanızı temsil eder. Ya da belki ilişkilerde sıcaklık arıyorsunuz. Kahverengi bir köpekle ilgili bir rüya genellikle hayattaki dostluğu ve memnuniyeti gösterir.

Kendinizi dost canlısı bir kahverengi köpekle oynarken görüyorsanız, oldukça tatmin edici bir hayatınız olduğunu gösterir. Rüyada kahverengi bir köpeği gezdiriyorsan, sağlıklı ilişkinizi temsil eder.

Rüyada kahverengi bir köpeği tasmalı yürümek, hayatınızın kontrolünün sizde olduğunu gösterir. İşleri akıllıca ve sorumlu bir şekilde ele alıyorsunuz.

Ancak rüyanızda kahverengi bir köpeğin koşarak, kontrolsüzce ve zıplayarak koştuğunu görmek, arkadaşlarınızdan birinin sizin tarafınızdan ihmal edildiğini ifade eder.

3. Beyaz Köpek Rüyası Anlamı 

Beyaz renk, barış ve dürüstlüğün simgesidir. Rüyada beyaz köpek görmek, uyanık yaşamda sevgi, barış, şükran, sadakat ve korumanın bir göstergesidir. Mutlu günlerin yakın olduğunu sembolize eder.

Rüyada beyaz köpek görmek iyiye işarettir. Hayatınızda barış, başarı ve iyi şans anlamına gelir.

Rüyada beyaz köpek görmek, hayattaki barışı, sevgiyi ve minnettarlığı sembolize eder. Arkanızda koşan dost canlısı beyaz bir köpeğin rüyada görmekni kuruyorsanız, bu iyi bir alamettir.

Yakında yeni bir yolculuğa çıkacağınızı gösterir. Bir rüyada sizi kovalayan beyaz bir köpek, yolunuza çıkan büyük bir fırsatı gösterir.

Ölü beyaz bir köpek görürseniz bu da iyiye işarettir. Rüya, yaklaşan iyi talihi ve fırsatları temsil eder.

Ölü köpek, hayatınızdaki zorlu bir dönemin bitişini, mutlu ve bereketli günlerin başlangıcını simgeler.

Rüyada beyaz bir köpeğin sizi ısırdığını görmek bir uyarıdır. Belki hayatınızdaki bazı insanlar kötü niyetlidir ve size zarar vermek isterler. Rüyada beyaz köpek ısırmak, güveninize layık insanları gözetlemenizi istiyor.

Rüyada büyük beyaz bir köpek görmek kötü bir işarettir. Partnerinizle ilgili bazı hoş olmayan sırların size açıklanacağını gösterir.

Öte yandan, küçük beyaz bir köpek, uyanık yaşamda kısa süreli mutluluğu gösterir. Mevcut işinizin ya da ilişkinizin size kalıcı bir mutluluk getirmeyeceğinin bir işaretidir.

Beyaz bir köpeğe sahip olduğunuzu hayal ediyorsanız, uyanık hayatınızdan birinden ya da bir şeyden kurtulmayı temsil eder. Böyle bir karar vermek sizin için acı verici olabilir, ancak geniş bir yaşam perspektifinden bakıldığında çok şey yapabilir.

Rüyada beyaz bir köpeğin yürümesini görmek, genellikle gerçek ve güvenilir bir arkadaşa sahip olma arzunuzu yansıtır.

Beyaz bir köpeğin hırlaması hiç de iyiye işaret değildir. Hayatınızdaki tehlikeyi gösterir. Bu rüya hayatınızdaki insanları dikkatli seçmeniz gerektiğine dair bir uyarıdır. Herkese körü körüne güvenme yoksa ihanetle karşı karşıya kalırsın.

Öte yandan hasta beyaz bir köpek, sefalet ve talihsizliği gösterir. Bu rüya aynı zamanda sevdiklerinize daha fazla dikkat etmeniz gerektiğinin bir hatırlatıcısı olur.

4. Ölü Köpek Rüyasının Anlamı

Ölü bir köpeği hayal ettikten sonra üzgün müsün? Rüyada, size köpek sembolizmi aracılığıyla bir mesaj iletildi. Rüyada ölü ve ya ölmekte olan bir köpek görmek, iyi bir arkadaşlığın sonunu temsil eder.

Sevgili bir arkadaşını ihmal mi ettin? Rüyanız bu güzel arkadaşlığın sonunu yansıtabilir.

Ölü köpek sana arkadaşını hatırlatmaya geldi. Uyanık yaşamdaki tüm arkadaşlıkları takdir etmeye başlayın. Ancak o zaman belki sevgili arkadaşlarınızla olan ilişkinizi kurtarabilirsiniz.

5. Rüyada Köpeğinizin Bacağını Isırması

Bir rüyada bacağınızdaki köpek tarafından ısırıldıysanız, yaşamdaki denge eksikliğinizi temsil eder. Belki de uyanık hayatta mağdur hissediyorsunuz.

Ayrıca, eşinizin sadakatsizliğini de gösterir. Bu nedenle, hayatınızda farkında olmadığınız hoş olmayan bir duruma işaret etmek için rüyanızda ısıran bir köpek görünebilir.

6. Rüyada Köpek Kakası Görmek

Dışkı ile ilgili rüyalar açıkça tartışılmaz, ancak bu tür rüyalar daha derin psikolojik yönlerinizi temsil eder.

Köpek kakasının birkaç rüya yorumu vardır. Rüyada köpek kakası görmek, para konusundaki dikkatsizliğinizi yansıtır. Mantıksız kararlar veriyor ve gereksiz şeylere para harcıyor olmalısınız.

Her yerde köpek kakası görürseniz, bu inanç eksikliğiniz anlamına gelebilir. Belki de hayatta ilerlemiyorsun çünkü yeteneklerine inanmıyorsun. Köpeklerin dışkısı, etrafınızda inşa ettiğiniz ve sizi hedeflerinize ulaşmaktan alıkoyan bariyeri gösterir.

Rüyada köpek kakasını temizlemek, mevcut zihniyetinizi gösterir. Negatif insanları temizliyorsunuz ve varlığınızdan inançları sınırlıyorsunuz.

Öte yandan, köpeklerin dışkı yemesi ile ilgili rüyalar, hayatınızda büyük bir değişikliğe ihtiyaç duyduğunuzu gösterir. Güven eksikliğiniz olduğu anlamına gelebilir.

Başka bir yorum, uyanık yaşamda bir şeyden korkmanızdır. Önemli bir şeyi kaybetme korkunuz var. Ayrıca işinize ya da kariyerinize daha fazla odaklanmanız için bir hatırlatma olur.

7. Köpeğin Öldüğü Rüya

Sevgili evcil hayvanınızın bir kabusta öldüğünü görürseniz, bu onun gerçek ölümü anlamına gelmez. Ölü köpekler, uyanık yaşamınızda yakında sona erecek bir ilişkiyi gösterir.

Hayatınızdan daha erken çıkacak olan yakın bir arkadaş ya da romantik bir partner olur.

8. Rüyada Köpeklerin Size Saldırdığını Görmek

Öfkeli köpeklerle trans halinde karşılaşırsanız, uyanık yaşamda bir çatışmayı temsil ederler. Sana kızan biriyle çekişme yaşayacaksın. Rüyada size saldıran bir köpek, iç çatışmalarınızı da yansıtabilir.

9. Rüyada Köpeğin Elini Isırması

Bir köpek elinizi ısırırsa, rüya ihanete işaret eder. Uyanık yaşamda insanlara körü körüne inanmayın. Dikkatli olmazsanız, birileri güveninizle oynayabilir.

10. Yaralı Köpeğin Rüyası

Yaralı bir köpek görürseniz, gerçek hayatınızdaki herhangi bir üzücü durumu sembolize eder. Yaralı bir köpek görmek ve ona yardım etmeye çalışmak, başkaları için empatinizi temsil eder.

Belki de hayatında acı çeken birini görmek seni üzüyor. Mücadele eden ve zorlukları size acı veren bir arkadaş, tanıdık, iş arkadaşı ya da komşu olur. Yaralı köpek, sizi o kişiye yardım etmeye teşvik etmek için rüyanızda ziyaret etti.

11. Rüyada Köpeğin Beni Isırmaya Çalışması

Rüyada köpek ısırığı görmek, sadakatsizliği gösterir. Öte yandan, bir rüyada sizi ısırmaya çalışan bir köpek görmek , hayatınızdaki kaba, kaba ve sürekli sizi aşağı çekmeye çalışan birine işaret eder. Bir iş ortağıyla ya da eski bir erkekle bir çatışmayı önceden haber vermek olur.

12. Rüyada Bir Köpeğin Başkasına Saldırdığını Görmek

Rüyada başkasına saldıran bir köpek görürseniz, bu sizin güçlü kişiliğinizi yansıtır. Ama aynı zamanda sizin için yaklaşan bazı kötü haberlerin de bir göstergesi olur.

13. Rüyada Köpeklerin Sizi Kovaladığını Görmek

Sizi kovalayan bir köpek sürüsü görmek, uyanık yaşamdaki bazı önemli sorunlardan kaçtığınız anlamına gelebilir.

Belki endişelisiniz ve hayatınızın belirli alanlarında korkularınızla yüzleşmek istemiyorsunuz. Kovalayan köpekler, içsel korkularınızı ya da hayatınızdaki acil bir sorunu temsil eder.

14. Dövüşen Köpeklerin Rüyası 

Köpeklerin kavga ettiğini görürseniz, hayatınızdaki yakın insanlarla yüzleşmeyi ve çatışmaları sembolize eder. Köpek dövüşleriyle ilgili bir rüya, kılık değiştirmiş bir uyarıdır.

15. Rüyada Köpek Havlaması 

Rüyada köpeğin havlamasının farklı yorumları vardır. Mutlu bir şekilde kuyruğunu sallayan bir köpek havlaması görürseniz, bu romantizmi ya da uyanık yaşamda mutlu bir durumu temsil eder.

Fakat rüyanızda köpek hırlıyorsa, sizi bastırmak ya da üzerinde hakimiyet kurmak isteyen bir kişiye işaret eder. Gelen Rüya Yorumlama Sözlük , JM DeBord hayalperest az hayatında insanların zorlu olması gerektiğini delalet olabilecek bir rüya havlayan bir köpek iddia etti.

16. Bir Sokak Köpeği Rüyasının Anlamı

Eğer bir köpek aşığıysanız, bir sokak köpeği kalbinizi eritebilir. Bir sokak köpeği ortaya çıkarsa, size son derece sadık olan bir arkadaşınıza işaret eder. O sizi her zaman koruyor. Rüyadaki başıboş, o arkadaşınızı tanımanız ve takdir etmeniz için sizi teşvik ediyor.

17. Hasta Köpek Rüyasının Anlamı

Hasta köpekler, rüya görenin duygusal dengesizliklerini ortaya çıkarıyor gibi görünüyor. Veya size yakın olan kişilerin sorunlarını da temsil eder.

18. Küçük Köpek Rüyasının Anlamı

Küçük bir köpek, hafife aldığınız eski bir arkadaşı sembolize eder. Onun sadakati ve dostluğu paha biçilemez. Ama onlara fazla önem göstermiyorsunuz.

Rüyadaki küçük köpek, arkadaşınızın güvensizliğini ve dikkatinizi çekme arzusunu temsil eder.

19. Rüyada Köpek Yemek

Rüyada köpek yediğini görürseniz, bilinçaltınızda yakın zamanda yaşanan bir olayı işlemeye çalışıyorsunuz demektir.

Belki de yakın bir kişi, sizi özüne şok eden yanlış davranmıştır. Davranışlarının bir açıklamasını bulmak istiyorsunuz ve her ne olduysa “sindirmeye” çalışıyorsun.

Ama kendinizi bir köpeği beslerken bulursanız, bu iyiye işarettir. Bu, doğuştan gelen bazı yeteneklerinizi beslemeyi sembolize eder.

20. Rüyada Uyuyan Köpek

Huzur içinde uyuyan bir köpek bulursanız, işinizde ya da kariyerinizde gecikmeler olduğunu gösterir. Belki bir girişim başlatmak ya da yeni bir tane başlatmak istersiniz. Uyuyan köpek, planlarınızda erteleme olduğunu gösterir.

21. Rüyada Köpek Öldürmek

Kendinizi bir kabusta bir tazı öldürürken gördüyseniz, endişelenmeyin. Uyanık hayatta bir köpeği öldürmeyeceksin!

Elinizde ölen köpek, sağlıksız, sadakatsiz ilişkileri ifade eder. Köpek sizi uyarmak için rüyada elinizde ölür. Sizi hayatta daha dikkatli olmaya çağırıyor. Sizi gerçekten önemseyen ve öyleymiş gibi yapan insanlara dikkat edin.

22. Köpek Satın Alma Rüyası

Bir köpek satın almayı hayal ediyorsanız, yolunuza çıkan yeni bir ilişkiyi temsil eder. Çoğu insan köpekleri diğer hayvanlardan daha çok sever. Bu köpek rüyası aracılığıyla iletilen mesaj, iyi bir arkadaşlığa ihtiyacınız olduğudur. Gerçek dostluklar aramaktan çekinmeyin.

Aslında yeni insanlarla tanışmanız ve gerçek dostluklar kurmanız gerekiyor. Sizi koşulsuz destekleyen arkadaşlara sahip olmayı hak ediyorsunuz.

23. Kayıp Köpek Rüyası

Kayıp bir köpek, güven eksikliğinizi ifade eder. Doğru kararları vermek için yeterince sert değilsiniz. Kafa karışıklığı kafanızı yönetir. Hayatta daha proaktif olmak için harekete geçin.

24. Rüyada Köpek Boğulmak

Bu rüya, uyanık yaşamda bunaldığınızı yansıtır. Birisi ve ya bir şey, duygusal olarak tükenmiş ve kontrolden çıkmış hissetmenize neden oluyor.

25. Rüyada Köpek Ezildi

Bir köpeğe araba çarptığını görürseniz, sizin ya da bir yakınınızın hayatını değiştirecek bir karar vermek üzeresiniz demektir.

26. Rüyada Gates’i koruyan köpek 

Kapıları koruyan bir köpek görürseniz bu bir uyarıdır. Bekçi köpeği, birinin genel imajınıza zarar vermek isteyebileceğini size bildirmek için ortaya çıktı. Bu nedenle kendinizi bu tür insanlardan korumalısınız. Davanız için savaşın.

27. Rüyada Kör Köpek

Kör bir köpek, rehberlik ve koruma sembolü olarak görünebilir. Akıl hocanız ve koruyucunuz olacak bir koruyucu tipi kişi hayatınıza gelecek.

28. Rüyada Kuyruğunu Kovalayan Köpek 

Kuyruğunu kovalayan bir köpek, elinizdeki bir durumu çözemeyeceğiniz anlamına gelir. Uzun süredir uğraşıyorsunuz lakin bitmeyen bir projeye dönüştü.

29. Rüyada Birkaç Köpeğin Katledilmesi

Böyle tuhaf bir rüya görürseniz, acıyla sona eren bir arkadaşlığa işaret eder. Bu arkadaş seni sonsuza kadar terk etmeden önce ihanet ve güvensizlikle yüzleşmen gerekebilir.

30. Rüyada Yarış Köpekleri Görmek

Bir köpek yarışı görürseniz, bunun romantik yaşamınızla ilgili olduğundan emin olun. Bir köpek yarışını kazanırsan, barış içinde yaşayacaksın. Genellikle rüyalarda köpek yarışı da iyi şansa işaret eder.

31. Bir köpeğin kurşunla öldüğünü görmek

Bu yaygın bir köpek rüyası değil. Ama bir köpeğin kurşunla öldüğünü gördüyseniz, bunu iyiye alamet olarak kabul edebilirsiniz. Rüyadaki yara, huzur, sevgi ve çekicilik anlamına gelir.

Rüyada bir köpeği vurursanız, kavgaya hazırsınız demektir.

32. Rüyada Köpek Gezmek

Kendinizi bir köpekle yürürken görürseniz, bu iyiye işarettir. Yolunuzdaki büyük başarıyı gösterir. Çalışmaya devam edin, zafer sizin için garantilidir.

33. Rüyada Kuduz Olan Köpek

Rüyada kuduza yakalanmış bir köpek görmek çok acı vericidir. Bu rüya, zorlukların ve engellerin yolda olduğunu gösterir.

Ancak enfekte köpek sizi zorluklar karşısında daha güçlü olmaya çağırıyor. Sonunda, tüm sorunlardan kurtulabileceksiniz.

34. Rüyada Köpeğin Karnına Ovmak

Bu sizin içsel karakterinizi temsil eder. Duygularını gizleyen biri misiniz? Güvenle ortaya çıkma zamanı.

35. İki Başlı Köpek Rüyası Anlamı

İki başlı bir köpek, rüya görenin aktif doğasını sembolize eder.

36. Rüyada Üç Başlı Köpek Görmek

Garip görünümlü üç başlı bir köpek görürseniz bu iyiye işarettir. Yolunuza çıkan yeni başlangıçları ve fırsatları yansıtır.

37. Köpeğimi ısıran bir yılanı rüyada görmek

Köpeğinizi ısıran bir yılan gördünüz mü? Evcil hayvanınız için korkmayın. Bu garip rüyanın altında yatan bir mesaj var. Yakın bir arkadaşlığa olan ilginizi ya da güveninizi kaybettiğinizi gösterir.

Belki de bu ilişki hakkında biraz düşünmeli ve bir sonuca varmalısın. İlişkiyi kesmeli misin? Yoksa o kişiyi affedip ona arkadaşlığını kanıtlaması için bir şans daha verebilir misin?

38. Rüyada Köpeğin Yılan Yediğini Görmek

Yılan yiyen bir köpek görürseniz, bir arkadaşınızın sizi uygunsuz bir karar vermekten caydırmaya çalıştığı anlamına gelir.

39. Bir Köpeğin kafasını ısıran vahşi bir Domuzu rüyada görmek

Yaban domuzları , rüya görenin cesaretini ve zihinsel gücünü sembolize etmek için bir rüyada görünebilen saldırgan hayvanlardır. Bir köpeğin kafasını ısıran bir yaban domuzu görürseniz, köpeğin kafası yumuşaklığınızı gösterir.

Bu nedenle, böyle bir rüyadaki mesaj, kendiniz için ayağa kalkmanız ve hayatta daha iddialı olmanız gerektiği olur. Kibar olun lakin insanlar sizi kontrol etmeye çalışacak kadar yumuşak olmayın. Daha iddialı olmayı ve arzularınızı savunmayı öğrenin.

40. Bir Tilkiyi Kovalayan Köpekleri Hayal Edin

Kurnaz bir insanla uğraşmak zorunda kalabileceğinizi gösteriyor. Erkekseniz uyarınız. Bir kadın kişisel kazancı için duygularınızla oynayabilir.

41. Köpek Rüyası Anlamı

Köpek yavruları neşe ve eğlenceyi temsil eden sevimli yaratıklardır. Hayalinizde bir köpek yavrusu belirirse, yeni başlangıçları ve dostlukları sembolize eder. Hayattaki yeni insanlara ve durumlara açık olun.

Cins ve Anlamlarına Göre Köpek Rüyaları
42. Rüyada Bulldog

Bir Bulldog, bir koruma sembolü olarak hayal gücünüze gelir. Uyanma hayatında tanıdığınız biri tarafından korunuyorsunuz ya da belki de görünmez bir güç çıkarlarınızı koruyor. Yaşam yolunuzda güvenle ilerlemeye devam edin.

43. Rüyada Doberman

Gizli korkularınızı belirtmek için rüyanıza bir Doberman gelir. Seni hala endişelendiren geçmiş acıların var. Ya da belki şu anda size zor anlar yaşatan biri var.

44. Rüyada Danua

Güçlü iradenin sembolüdür. Danua, zihinsel olarak daha güçlü olmanızı tavsiye etmek için rüyanızda sizi ziyaret eder. İnsanların seni kontrol etmesine izin verme, kendin için bir tavır al.

45. Rüyada Pug

Bir boksör, oyuncu karakterinizi canlandırıyor. Ayrıca, refah ve iyi şanslar anlamına gelir. Hayatınız daha iyiye doğru değişmek üzere. Fırsatlara ve yeni değişikliklere açık olun.

46. ​​Rüyada Chow Chow

Sadakat ve aşırı korumayı sembolize eder. Bu, kişiliğinizin bir yansıması olabilir ya da hayatınızda size yakın birinin kalitesini gösterir.

47. Rüyada Alman Çoban Köpeği Görmek

Bu köpek sizin koruyucu doğanıza işaret ediyor. Bu kadar titiz olmayı bırakman için seni uyarmak için rüyana geldi.

48. Rüyada Golden Retriever

Golden Retriever, en sadık ve arkadaş canlısı köpek arkadaşı olarak kabul edilir. Bu köpeği hayal ediyorsanız, uyanık yaşamda paylaştığınız iyi dostlukları sembolize eder.

49. Rüyada Kaniş

Bir Fino köpeği, gerçek benliğinizi güvenle ifade etmeniz için sizi teşvik ediyor gibi görünüyor.

50. Rüyada Dachshund

Gerçek doğanızı göstermek için rüyanızda görünebilir. Uyanık yaşamda alçakgönüllü, topraklanmış ve zeki bir insansınız.

51. Rüyada Sibirya Kurdu

Size tavsiyede bulunmak için rüyanızda görünebilir. Hayat, hareket etmeye devam etmeniz ve yeni kararlar almanız gereken bir yolculuktur.

52. Rüyada Bir Köpek Paketi

Rüyada bir köpek sürüsü görmek, ailenizle bağlantıda kalmanızı hatırlatır. Hayallerinin peşinden koş lakin köklerine bağlı kal.

Aktivitelere ve Anlamlarına Göre Köpek Rüyaları
53. Rüyada Köpeğin Bir Eve Girmesi

Evinize giren bir köpeği rüyada görmekiyi bir alamettir. Yakında yeni bir arkadaşla tanışacağınızı gösterir. Ayrıca, romantik bir partnerle uzun süreli bir ilişkinin işareti olur. Rüyada öfkeli bir köpek evinize girerse, arkadaşlarınızı akıllıca seçmeniz gerektiğini hatırlatır.

54. Rüyada Bir Köpeğe Zarar Vermek

Rüyada bir köpeğe zarar vermek, etrafınızdaki acıların farkında olduğunuzu gösterir. Bu, özellikle rüyanızdaki yaralı köpeğe yardım etmeye çalıştıysanız geçerlidir. Bu rüya şefkatinizi sergiliyor ve diğer insanların acısını fark ediyorsunuz.

55. Koşan bir köpeğin rüyası

Koşan bir köpeği hayal ettiğinizde, onun hakkında nasıl hissettiğinizi fark etmeniz gerekir. Koşan köpekten korkuyorsanız ve kendinizi tehdit altında hissediyorsanız, uyanık yaşamdaki belirli durumlarla ilgili korkunuzu sembolize eder. Belki, uyanma hayatının sorunlu bir durumunda mağdur ya da güçsüz hissediyorsunuz.

Ancak koşan bir köpek görmek sizi mutlu ediyorsa, özgür ruhu sembolize eder. Bu, içinde bulunduğunuz durumun kontrolünün sizde olduğu anlamına gelir. Rüyada köpeğin sizden kaçtığını görmek, duygusal olarak uzak ve mesafeli bir ilişki anlamına gelebilir.

Bazen rüyada koşan köpeği yakalayamadığınızı görmek, hayatınızda bir şeylerin dağıldığına ve buna bir türlü hakim olamadığınıza işarettir.

56. Rüyada kediye saldıran köpek görmek

Bu rüya, sezgileriniz ve duygularınız arasındaki bir çatışmayı sembolize eder. Bir şeye karar veremiyorsunuz, aklınızı mı yoksa kalbinizi mi takip edeceğinizi bilmiyorsunuz demektir.

Hayatta kesin bir şey yapmanız gerektiğini hissedebilirsiniz, ancak içinizdeki duygusal kargaşa ya da endişe nedeniyle geri çekilebilirsiniz.

Rüya, olumsuz duygularınız tarafından geri tutulduğunuzu ve yaşam hedeflerinizi gerçekleştirmenizi engellediğini sembolize eder.

57. Rüyada bir çocuğa saldıran köpek görmek

Rüyada bir çocuğa saldıran bir köpek gördüyseniz, zayıf, güvensiz ve savunmasız ‘benliğiniz’ anlamına gelir. İçinizden yetersiz hissediyorsunuz ve uyanık yaşamda birinin ya da bir şeyin sizin için tehlike oluşturabileceğinden korkabilirsiniz.

Rüya, uyanık yaşamda terk edilmeyi, çaresizliği ve korkuyu sembolize eder. Gerçekte korunmasız hissediyorsunuz ve bu sadece rüyalarda tezahür ediyor.

58. Dost bir köpeğin rüyada görmek

Rüyada arkadaş canlısı bir köpek, uyanık hayatta çevrenizdeki sadık ve sadık insanları sembolize eder.

Bu, ihtiyaç anında size yardım edecek insanlarla çevrili olduğunuz anlamına gelir. Bu rüya, yolunuza çıkan iyi şeyleri ifade eden iyi bir işarettir.

59. Rüyada köpek beslemek

Rüyada köpek beslemek, gerçek hayatta güvenilir ve güvenilir bir insan olduğunuz anlamına gelir. Ayrıca hayattaki şeyleri başarmak için kararlılığınızı ve olumlu zihniyetinizi ifade eder.

Bazı rüya temalarında, bir köpeği beslemek, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak doğuştan gelen niteliklerinizi beslediğiniz anlamına gelir.

Hayata karşı bağımsız bir bakış açınız var ve bu, dilediğiniz her şeyi elde etmenize yardımcı olur.

60. Bir köpeği giydirmeyi rüyada görmek

Bu rüya olumsuz bir anlamı sembolize eder. Bu genellikle gerçek hayattaki zayıflıklarınızı örtmeye çalıştığınız anlamına gelir. Belki de başkalarının sırlarınızı bilmesini istemiyorsunuz.

Rüya aynı zamanda kusurlarınızı ve kusurlarınızı örtme çabalarınızı ve gerçek benliğinizi dış dünyaya göstermek istemediğinizi gösterir.

61. Düşman bir köpek hakkında rüya görmek

Kötü hırlayan düşmanca bir köpek gördüyseniz, çevrenizde kötü niyetli ve zararlı insanlar olduğuna işarettir. Kendinizi tehdit altında ve zayıf hissediyorsunuz çünkü kendinizi yaklaşan tehlikeden korumak ve korumak için yeterli kaynağa sahip değilsiniz.

Bu rüya, uyanık yaşamda çözemediğiniz bir iç çatışmayı sembolize eder. Hayatınızın çeşitli yönlerini etkileyebilir.

62. Korumanızı aramaya çalışan evsiz bir köpeği rüyada görmek

Rüyada evsiz bir köpek görmek, yakın gelecekte başınıza büyük bir talihsizlik geleceğini gösterir.

Rüyada kötü sağlık, ilişki sorunları, aileden birinin ölümünden kaynaklanan mutsuzluk ya da iş kaybından kaynaklanan kaygı vb.

Bu rüya kötü bir alâmete işaret eder ve yaşam hedeflerinizi gerçekleştirmedeki engelleri sembolize eder. Köpek sizden rahatlık ve koruma istiyorsa, sorunları çözmenize ve hayatta ilerlemek için engelleri kaldırmanıza yardımcı olabilecek, uyanık yaşamda mevcut olan çeşitli seçeneklere bakmanız gerektiği anlamına gelir.

63 Rüyada dev bir köpek görmek

Dev bir köpeğin hayal edilmesi iyi bir işarettir. Bu, uyanık hayatınızda güçlü bir bağ geliştireceğiniz biriyle tanışacağınız anlamına gelir. Rüya, sonsuz olacak bakımı, sevgiyi ve dostluğu sembolize eder.

Rüyada dev bir köpek tarafından korkutulduğunu gördüyseniz, gerçek hayattaki büyük sorunların üstesinden kolaylıkla geleceğiniz anlamına gelir. Başarılı olmanıza yardımcı olacak insanları desteklemekle çevrili olacaksınız.

64. Rüyada bağlı bir köpek görmek

Rüyada bağlı bir köpek görmek, birinin ya da bir şeyin içgüdülerinizi engellemeye çalıştığı anlamına gelir. Kendinizi kapana kısılmış ve sınırlandırılmış hissediyorsunuz ve bu nedenle hayatta ilerleyemiyorsunuz.

Rüya, özdenetim kaybını ve güçlü yönleriniz ve yeteneklerinizle ilgili endişelerinizi ve güvensizliklerinizi sembolize eder.

Rüyada hapsedilmiş bir köpek görmek, aynı zamanda, kaçmanın zor olacağı sıkışmış bir durumda olduğunuz anlamına gelir. Rüyada bağlı köpeğin salıverildiğini ve kaçmaya çalıştığını gördüyseniz, hayattaki rahatsız edici durumdan kaçınmaya çalışıyorsunuz demektir.

Bir şeye tutulduğunuzda, biraz iç huzuru elde etmek için ondan kaçmaya çalışıyorsun.

65. İnsan yüzlü bir köpeği rüyada görmek

Bu rüya teması tuhaf ve tuhaf görünse de, birinin gerçek hayatta sadakatini ve sadakatini test etmeye çalıştığınız anlamına gelir. Belki yakınınızda yaşayan insanların güvenilir olup olmadığını bilmek istersiniz.

66. Rüyada köpeğe sarılmak

Rüyada köpeğe sarılmak, uyanık yaşamda sevgi, şefkat ve samimi dostlukları temsil eder. Rüya sizin nazik ve sevecen doğanızı sembolize eder ve aynı zamanda gerçek hayatta başkalarından da aynı sevgi ve şefkatle karşılık vereceğinizi gösterir.

67. Rüyada iki köpeğin birbirini yaladığını görmek

Bu türden bir rüya sembolizmi, uyanık yaşamda karşılıklı güven, inanç ve dostluğu gösterir. Bu, yakın bağlarınızdan mutlu ve memnun olduğunuz anlamına gelir.

Yakın bağlantılarınızda, şimdiye kadar ilişkide büyümenize ve gelişmenize yardımcı olan karşılıklı anlayış ve sevgi vardır.

68. Sırtında bir köpek hayal et

Rüyada size sıkıca sarılan ve sırt üstü oturan bir köpek gördüyseniz, uyanık yaşamda size aşırı bağımlı ve kurtulması zor birinin varlığını sembolize eder.

Belki kişi yapışkan ve duygusal olarak bağımlıdır ve ilişki aşırı derecede muhtaç hale gelmiştir. Bu nedenle gergin ve bunalmış hissediyorsunuz.

Bu rüyayı oldukça sık görüyorsanız, bir an önce bu bağı atmanız ve ilişkiye devam etmemek için bir şeyler yapmanız gerektiği anlamına gelir.

69. Trafikte özgürce koşan bir köpeği rüyada görmek

Rüyada araba sürmeyi rüyada görmek, kişisel ve profesyonel gelişiminize doğru ilerlemekte olduğunuz anlamına gelir. Köpekler, etrafınızdaki sadık insanların sembolleridir. Bu rüya sembolü çelişkilidir.

Yaşam hedeflerinize ulaşmak için, ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda size yardım eden ve destekleyen yakın ve sevdiklerinizi ihmal ettiğinizi sembolize eder.

Rüyada sevdiklerinizin esenliğini kaybettiğiniz ve sorunu nasıl çözeceğinizi bilmediğiniz bir çatışmayı ifade eder. Belki yakın ilişkileriniz samimiyetini kaybetmiştir ve onları nasıl canlandıracağınızı bilmiyorsunuzdur.

70. Köpeğinizi yıkamayı rüyada görmek

Rüyada köpek yıkamak, sizin besleyici ve şefkatli doğanızı ifade eder. Bu, yaşam hedeflerinize başarılı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacak doğuştan gelen niteliklerinizi geliştirmekte olduğunuz anlamına gelir.

Aynı zamanda cömertliğin, şefkatin ve sadakatin bir işaretidir. Bencil olmayan ve başkalarının ihtiyaçlarını önemseyen nazik bir varlıksınız.

Rüyada Köpek Görmenin Manevi Anlamı 

Ruhsal olarak köpekler, içsel kişiliğinizin çeşitli yönlerini sembolize eder. Kültürler arasında, köpek rüyaları hayatınızın bir yönünü temsil eder.

Bazen bir köpek, rüyadaki olumsuz duygularınızı temsil eder. Aynı rüya bir kültürde iyiye işaret olarak kabul edilirken diğerlerinde kötü bir işaret olur.

Farklı kültürlerde köpek rüyalarının ruhsal olarak neyi sembolize ettiğini görelim.

1. Rüyada Köpeğin Hindu anlamı 

Hindulara göre, bir köpek rüyası iyi bir alâmettir. Bir köpek dürüstlüğün, sadakatin ve arkadaşlığın sembolüdür. Hindu mitolojisinde Lord Yamaraj veya ölüm tanrısı siyah bir köpek kılığında görünür.

Yani rüyadaki köpek, ölümü ya da hayatın karanlık tarafını da temsil eder. Ancak ölüm, mücadelelerinizin sonu ve hayatınızda yeni bir olumlu bölümün başlangıcı anlamına gelebilir. Bu, sınırlayıcı inançların atılması ve kendi kendine büyüme yolculuğunun başlangıcı anlamına gelebilir.

2. Rüyada Köpeğin İncil’deki Anlamı 

İncil’de köpek, ev hayvanlarının ve kuşların koruyucusu ve koruyucusu olarak gösterilmiştir. Yani, bir köpeğin bir rüyadaki İncil anlamı iyi bir işarettir. İlahi güç tarafından korunuyorsunuz ve korunuyorsunuz.

3. Rüyada Köpek, İslam Geleneğinde Ne Demektir?

İslami geleneklerde, bir köpeğin gerçek hayattaki durumunuzu bir rüya yoluyla aktardığı düşünülür. Bir rüyada mutlu bir köpek sizi ziyaret ederse, bol bir yaşam anlamına gelebilir.

Ancak kızgın bir köpek ve ya sizi kovalayan ve ya ısıran bir köpek, uyanık yaşamda aldatıcı insanları izlemek için bir uyarı olur.

4. Çin Geleneğinde Rüyada Köpek ne anlama gelir?

Çinliler köpekleri efendilerinin evini koruyan dikkatli hayvanlar olarak görürler. Eğer rüyanızda havlayan bir köpek belirirse, Çinliler onun sizi zarardan korumak için geldiğine inanırlar.

Sizi hayatınızı yönetmeye ve akıllıca seçimler yapmaya çağırıyor. Ayrıca talihsizlik ve parasal kaybı da gösterir. Yani, havlayan bir köpek size para biriktirmek ve onu akıllıca kullanmak için bir ipucu veriyor.

Rüyada Köpek Görüp Görmediğinizi Kendinize Sormanız Gereken Sorular
Zihninizde hangi duyguları uyandırdı?
Köpek arkadaş canlısı mıydı yoksa saldırgan mıydı?
Köpeği tanıyor muydun?
Köpek ne yapıyordu?
Köpek size karşı herhangi bir tanıma belirtisi gösterdi mi?
Rüya size neyi ifade etti?
Bir şeyden korkuyor musunuz ya da rüyada ortaya çıkan gizli bir arzunuz var mı?
Kapanış Düşünceleri

Köpek rüyası anlamının içsel arzularınız, duygularınız ve davranışlarınızla bağlantılı olduğu söylenir. Hayalperestin gölge benliğini yansıtabilir. Böyle bir rüya, başkalarının önünde ifade etmediğiniz gerçek kimliğinizi ortaya çıkarabilir.

Rüya sembolizminin yorumu bilime dayalı değildir. Daha ziyade subjektif bir sanattır. Bu nedenle, bu makaleden, inanmak istemediğiniz her şeyi bırakırken, sizinle rezonansa giren mesajı alın.

Kategori:Ruyalar

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETUS.NET