İçeriğe geç

Rüyada Kedi Görmek Bilimsel ve Dini Yorumu 665

Kedilerle ilgili rüyalar ne anlama gelir?

Uzun zamandır rüyalardan etkileniyorum ve hatta yıllar önce rüya analizi konusunda ciddi bir girişimde bulundum. Rüya tabirleri ve rüya sembolleri üzerine sayısız kitap okudum. Her sabah, rüyalarımdan hatırlayabildiğim şeyleri kaydettim, çoğu rüyanın uyandıktan sonra hızla buharlaştığı düşünüldüğünde kolay bir başarı değildi. (Bir teyp değerli zamandan tasarruf sağlar ve bir kalem ve kağıda uzanıp yazmak için ışığı açmaktan daha az sarsıcıdır).

Sonunda fark ettiğim şey, tüm hayatımı bu gece vizyonlarını inceleyerek geçirebileceğim ve hala bana ne söylemeye çalıştıklarını anlayamadığımdı. Rüyalarımın bilinçaltımdan bilinçli zihnime değerli bilgileri aktarma girişimi olduğuna inanıyor muyum? Evet. Mesajları anlamak uyanık hayatımda yardımcı olur mu? Yine evet… lakin mesajların şifresini çözmek zor kısımdır.

Rüya analizi ile ilgili en büyük sorun, çok öznel olmasıdır. Ne yazık ki “herkese uyan tek bir beden” yorumu yok. Rüya sembolleri erkeklere ve kadınlara farklı anlamlar ifade edebilir; semboller, uyanık yaşamınızda onlar hakkında kişisel olarak nasıl hissettiğinize bağlı olarak farklı anlamlara da gelebilir. Zorluğa ek olarak, rüya sembollerinin birden fazla varsayılan anlamı olur. Kimin yorumu doğru? Söylemek imkansız. Yine de burada, çoğunlukla sizin eğlenceniz için rüyalardaki kediler hakkında bazı yorumlar sunacağım.

Rüyada Kedi Sembolizmi

Bazıları, rüyalardaki kedilerin sezginizin bir sembolü olduğunu ve kedinin sağlığının sezginizi önemseyip dinlemediğinizi gösterdiğini söylüyor. O zaman hasta bir kedi hakkında bir rüya, sezginizi daha fazla dinlemeniz ve zekaya daha az güvenmeniz gerektiği anlamına gelebilir.

Diğer yorumlar, rüyalardaki kedilerin kadınlığı, yumuşaklığı, bağımsız bir ruhu, yaratıcılığı, gücü, talihsizliği, kırılganlığı, kötü şansı, aldatmayı ve sahteliği sembolize ettiğini iddia eder (birden çok sözde anlam hakkında ne demek istediğimi gördünüz mü?).

 Rüyada Kedi Görme[/caption]

Agresif bir kedi, kendinizin kadınsı yönü ile ilgili zorluk çekebilir. Rüyadaki kediden korkmak, kadınlığınızla ilgili bir korku olduğunu ima eder. Bir rüya kedisi, hayatınızdaki “kedi” ya da kötü niyetli biri için bir sembol olur. Rüyada kedi tarafından tırmalanmak, kendinizi tehdit altında hissettiğinizi gösterir.

Rüyada kedinizi bulamadığınızı görmek, bağımsız ruhunuz için bir metafordur ve birinin ya da bir şeyin sizi özgür olmaktan alıkoyduğunu hissettiğiniz anlamına gelir. Bir rüya kedisinin hayatını kurtarmak, bağımsızlığınızı ve gücünüzü geri kazandığınızı gösterir.

Rüyada huysuz bir kedinin oynadığını görmek, kendi hayatınızda daha kaygısız ve oyuncu olmanız gerektiğine işaret eder. Rüyada kedi görmek, sevildiğini hissetme ihtiyacınızı ve ya başkalarına karşı dürüst olmama korkunuzu yansıtabilir, böylece sizi seveceklerdir. Rüyada kedi dolu bir ev, aşırı illüzyonlara ya da gerçek olmadığına inandığınız şeylere işaret eder.

Rüyada yaban kedisi görmek, komşunun tehlikeli olabileceğine ya da onunla bir tür anlaşmazlık yaşayacağınıza işaret eder. Rüyada kediyle kavga etmek, bir şekilde soyulacağınıza ya da aldatılacağınıza dair bir uyarı olabilirken, rüyada bir kediye sarılmak, düşmanlarınızın “ehlileştirilebileceğini” gösterir. Sizi bir rüyada ısıran kedi, genellikle size en yakın olanlarla ilgili bir şeyin kaybını sembolize eder.

Yavru Kedi ile ilgili rüyalar

Yetişkin kediler genellikle bağımsızlık ve özgüvenle ilişkilendirilse de yavru kediler çaresiz varlıklar olarak görülür. Rüyada yavru kedi görmek, kendinizi savunmasız hissettiğinizi, korktuğunuzu ya da yardıma ihtiyacınız olduğunu gösterir.

Rüyada Kedi Gören Kadınlar

Kadınlar kedileri hayal ettiklerinde, kedigillerin onun kendini nasıl gördüğünün bir sembolü olduğu düşünülür. Bu onun sadece fiziksel bedenini değil, aynı zamanda sezgisini, bağımsızlığını, yaratıcılığını ve erkeklerle olan ilişkilerini de içerir.

Rüyada Kedi Gören Erkekler

Bir erkek kedileri hayal ettiğinde, kedilerin kadınlara karşı tutumunu ya da kadınların onu nasıl algıladığını düşündüğünü sembolize ettiği söylenir. Mırıldayan bir kedi, erkeğin kadınların kendisini çekici bulduğunu düşündüğü ve kadınların yanında kendini rahat hissettiği anlamına gelir. Tıslayan bir kedi, kadınlar tarafından reddedildiğini ya da ilişkisinde sorunlar olduğunu ima eder.

Son zamanlarda kedilerle ilgili ilginç rüyalar gördünüz mü? Artık rüyalardaki kedilerin sembolizmi hakkında biraz bilgi sahibi olduğunuza göre, bu bilge kedigillerin nasıl bir bilgelik vermeye çalıştığını analiz etmeye başlayabilirsiniz.

 

Rüyada kedi görmek, bağımsız bir ruhu, kadınsı cinselliği, yaratıcılığı ve gücü sembolize eder. Aynı zamanda talihsizlik ve kötü şansı temsil eder. Rüya sembolü, kedi sever olup olmamanıza göre farklı anlamlar taşır. Kedi, birinin size karşı aldatıcı ya da hain davrandığını gösterir. Kedi agresifse, o zaman kadınsı yönünüzle ilgili sorunlarınız olduğunu gösterir. Rüyada kediden korkuyorsanız, kadından korktuğunuza işarettir. Rüya, “kedilik” ya da “kedi” ve kötü niyetli biri için bir metafor olur. Kuyruğu olmayan bir kedi görürseniz, bağımsızlık kaybı ve özerklik eksikliği anlamına gelir. 

Rüyada kedinizi bulamadığınızı görmek, bağımsız ruhunuzu vurgular. Kendinize özgür olmanıza izin vermelisiniz ve hiç kimsenin ya da hiçbir şeyin sizi engellemesine izin vermemelisiniz. 

Rüyada kedinin sizi ısırdığını görmek yiyip bitiren dişiyi sembolize eder. Belki de alıyorsun ve veriyorsun, vermiyorsun. Özellikle bir şeyler planlandığı gibi gitmediğinde biraz korku ya da hayal kırıklığı ifade ediyor olursunuz. Rüyada bir kedinin hayatını kurtardığınızı görmek, bağımsızlığınızı ve gücünüzü geri kazandığınız anlamına gelir.

Rüyada kedinin kaşındığını görmek, kendinizi tehdit altında hissettiğinizi gösterir.

Rüyada kara kedi görmek, psişik yeteneklerinizi kullanmakta ve sezgilerinize inanmakta bir miktar korku yaşadığınıza işarettir. Kara kediyi yanlışlıkla kötülük, yıkım ve kötü şansla ilişkilendirebilirsiniz. Özellikle, kara kedi sizi ısırıyor, pençeliyor ya da saldırıyorsa, rüya, sezginizin size ne söylemeye çalıştığını kabul etmeniz gerektiği anlamına gelir. Artık görmezden gelemezsiniz. Durumla yüzleşmekten korkmayın. Beyaz bir kedi görürseniz, zor zamanlar anlamına gelir.

Rüyada kedinin örümceği öldürdüğünü görmek, kadınlığınızı alenen ve neredeyse yıkıcı bir şekilde değil, baştan çıkarıcı ve kurnaz bir şekilde ifade ettiğinizi gösterir.

Ölü bir kediyi görmek ya da bir kedinin öldürüldüğünü duymak, hayatınızın bazı alanlarında özerklik ve bağımsızlıktan yoksun olduğunuz anlamına gelir. Alternatif olarak rüya, kadınsı gücünüzü tanımayı reddettiğiniz anlamına gelir. 

Rüyada kedilerin oynadığını görmek , hareketli bir yapıya işaret eder. Neşeli tarafınızı göstermeniz gerekiyor.

Yeşil sivri uçlu bir kedi görmek, kıskançlığın anlamlı ilişkiler kurmanızı engellediğini gösterir. Bir durumdan ya da ilişkiden mesafenizi koruyorsunuz.

Vücudu ya da bacakları olmayan bir kediyi rüyada görmek, sınırlı bağımsızlığı sembolize eder. İstediğinizi yapma özgürlüğüne sahip olduğunuzu düşünerek yanlış yönlendiriliyorsunuz. 

Rüyada birbirinin aynısı iki kedi görmek, kendi ihtiyaçlarınızı başkalarının ihtiyaçları ile dengelemeniz gerektiğine işarettir. Kendinize bakmayı ve her zaman başkaları için endişelenmemeyi hatırlamanız gerekir.

Rüyada evin içinde koşuşturan binlerce kedi görmek, hayatınızda yön eksikliğine işaret eder. Hayatında o kadar çok şey oluyor ki, neyin önemli olduğunu gözden kaçırıyorsun. 

İki başlı bir kedi hayal ettiyseniz, o zaman kararsızlık anlamına gelir; bir şey hakkında karar veremezsiniz. Alternatif olarak, rüya aynı zamanda çevreniz tarafından çok kolay dikkatinizin dağıldığı anlamına da gelebilir.

Kategori:Ruyalar

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETUS.NET