İçeriğe geç

Rüyada Gümüş Görmek 45677

 Rüyada gümüş görmek, erkekler için asalet ve ahlaki güzellik anlamına gelir; Kadınlar için süs ve dekorasyonun bir işaretidir. Rüyada gümüş tastan yiyip içmek, gümüş eşya kullanmak ya da takas etmek, Cennete girmeyi gerektiren amellere işarettir. Eyer, süngü, mızrak vb. bu tür aletlerin gümüş süsleri, düşmanı ve hasedi yok etmek için; gümüş sikke dua işaretidir. Hamile bir kadın için çocuğu, güzel ve etkili konuşmayı, bilgiyi ve zenginliği temsil eder. Rüyada gümüşü paraya çevirmek, güzel bir kadınla ilişkiye işarettir.

Rüyada gümüş görmek çok güzeldir. Gümüş, barış, mutluluk, iyi haber ve iyi şans anlamına gelir. Gümüş para güzel söz demektir. Hasta bir kimse rüyasında gümüş görürse, hastalığına iyi gelir. Rüyayı gören kişi bekar ise iyi evlenir, evli ise çocuğu olur. Barış, mutluluk, müjde, sevinç ve kısmet olarak yorumlanır.

Rüyada külçe ya da para şeklinde gümüş ya da gümüş eşya görmek, ferahlık ve neşe demektir. Bir rivayete göre rüya sahibinin gerçek hayatta gümüş alacağına işarettir.

  Rüyada Gümüş Görmek

Bir İslam alimine göre

Rüyada gümüş görmek; som gümüş doğru haber; kırık gümüş, yanlış haber ve düşmanlığı ifade eder. Bir kasede gümüş gören kişiye emanet verilir. Bir kadın bir gümüş parçası bulduğunu ya da birinin ona verdiğini görürse, bir erkekle evlenir. Gümüş madeni ocağına girdiğini gören adam karısı tarafından yaralandı. Çok gümüş bulduğunu gören bir hazine bulur.

Bir başka İslam alimine göre; Rüyada gümüş olduğunu gören erkek evleneceğine işarettir. Gümüşü madenden çıkardığını gören kişi, karısını aldatarak halkın diline düşer. Kendisine külçe gümüş verildiğini gören kişi zengin ve mutlu olur.

Başka bir rivayete göre:

Rüyada gümüş görmek, birikmiş zenginliğe işaret eder. Rüyada gümüşü erittiğini gören kimse, eşiyle tartışacağına ve kavga edeceğine gösterir.

Rüyada gümüş görmek; gümüş bir aynada yüzüne baktığını rüyada görmekiyi değil. Bir kimse rüyasında bir mağaradaki gümüş madenine girdiğini ve orada külçe gümüş bulduğunu görürse, karısı kendi işinde ya da başka herhangi bir konuda aldatır. Gümüş ya da altından yapılan testiler, tabaklar ve kaseler, cennete girmelerini sağlayan sevaplara işaret eder.

Rüyada güzel ve değerli kaplar ile bayağı ve değersiz kaplar görmek, fesat, yeniliğe ve rüya sahibinin içine düştüğü bir şüpheye işarettir. Gümüş işlemeli kılıç, süngü ve mızrak görmek, düşmanı kaçırmaya ve onu çekemeyenleri helak etmeye işarettir.

İlginizi çekebilir: Altın Rüya Anlamı

Rüyada gümüş bir kaseniz olduğunu ya da içinde gümüş para verdiğinizi görmek, bir şeyler sakladığınız anlamına gelir. Ya da mal, mal ve kumaş emanet edileceksiniz demektir.

Rüyada gümüş görmek, huzur, mutluluk, müjde, müjde, sevinç ve kısmet demektir. Gümüş bir yüzük ya da bilezik görmek, bekarsanız mutlu bir evliliğe işaret eder. Evliyseniz, mutlu bir çocuğun işaretidir. Gümüş para tatlı bir kelimedir. Hasta bir kimse rüyasında gümüş görürse, kısa sürede iyileşir.

Kategori:Ruyalar

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETUS.NET