İçeriğe geç

Rüyada biri tarafından esir alındığını görmek

 Rüyada ele geçirildiğini görmek , başkasının malı üzerinde gözünüz olduğuna ya da borcunuzu inkar ettiğinize işarettir. Bir başka yoruma göre ise rüyayı gören kişinin evlilikte mutsuz olacağına işarettir.

Rüyada zayıf biri tarafından ele geçirilirseniz, çaresiz kalacağınız anlamına gelir. Çabalarınız boşuna olacaktır.

Savaşta esir düşenlerin zarar görmeden anavatanlarına teslim olmaları, o ülkede özgürlüklere saygının ve karşıt görüşlerin artacağının göstergesidir.

Rüyada tanıdık biri tarafından esir alındığını görmek

sevmediğiniz bir işi bırakacağınızın işaretidir. Bir tutsağı serbest bıraktığınızı görmek, sevdiğiniz bir işi yapacağınıza işarettir.

Bir savaşta düşmanın esiri olduğunuzu görmek, iş için biriyle ortak olacağınızın kanıtıdır. Savaşta esir aldığınızı görmek, ortaklıktan ayrılacağınıza ya da memurluktan ayrılacağınıza işarettir.

Rüyada kendi evinde esir olduğunu görmek

evinizin bir borç nedeniyle haczedileceğini gösterir.

Bir başka rivayete göre de esir olmak ve ya esir görmek evlilikte mutsuzluğa gösterir. Rüyada esir olduğunu görmek iyi değildir. Rüyayı gören kişi şiddetli sıkıntı ve kedere düşer. Rüyada çok esir görmek, rütbe ve yükselmeye işarettir.

Bir İslam alimine göre

rüyada esir olduğunu ve bundan kurtulduğunu görmek, keder ve sıkıntıdan kurtulacağınıza işarettir. Bir esire iyilik yaptığınızı görürseniz, iyilik yapacaksınız demektir.

Esir rüya tabiri; rüyada esir düştüğünü görmek, keder ve sıkıntı anlamına gelir. Savaş esiri olduğunuzu görmek, geçim ve keder anlamına gelir. Rüyada birinin tutsak olduğunu görmek , başkasının başını belaya sokacağınıza işarettir.

Rüyada esaretten kaçıp kurtulduğunu görmek

yokluktan gelen sevinci ve kederi ifade eder.

Başka bir rivayete göre: Rüyada semavi bir yerde misafir gibi esir olmak hayır ve rızıktır. Bazen güzel yerlerde esaret, sırları bilmek demektir.

Rüyada Yakalandığını Görmek

Bilmediğiniz bir yerde esir tutulduğunuzu görmek, emin olmadığınız yatırımınızdan zararla çıkmak demektir. Bu rüya bekar insanlar için karşılaşacakları yeni bir bayanın o kişiyi maddi olarak sömüreceğine işarettir. Bu kişi hayatını alt üst edecek bir ilişkinin içine düşecektir.

Evli erkekler, anlık bir kaçışın ardından eşleri tarafından yakalanacaklarını, ailenin temellerinin sarsılacağını, evliliklerin bitme ihtimalinin ortaya çıkacağını bildirmektedir.

İş hayatındaki insanlar için tüm masrafların minimumda tutulması gerektiğini hatırlatan rüya, bu süreci tamamen sakin bir şekilde yaşamanın zararları biraz daha önleyeceğini bildiriyor.

Rüyada esir olmak

Kendinizi düşmanın elinde tutsak görmek, yenilgiye uğrayacağınız anlamına gelir. Ruhsal olarak çok zayıf olacaksın. Kendinize olan inancınızı kaybedeceksiniz. Kimseden yardım alamayacağınız zor bir döneme gireceksiniz.

Kategori:Ruyalar

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETUS.NET