İçeriğe geç

İkizler Burcu Özellikleri 6179

 İkizler Kadınının Özellikleri

İkizler kadını neşeli, enerjik ve hareketli yapısıyla dikkat çeker lakin aynı zamanda dengesizdir ve sürekli fikir değiştirir. Ayrıca pratik, akıllı ve çekicidir. Ancak İkizler kadınını anlamak çok zordur. Çünkü sürekli değişim içindedir.

Bu burcun kadını hızlıdır ve hareket halinde yaşamayı sever. Özellikle seyahat etmek, yeni yerler görmek ve yeni insanlarla tanışmak ona büyük keyif veriyor. Farklılığı sever.

İkizlerin bayanı  aynı anda birden fazla işi halleder. Kendine vakit ayırmayı çok sever, ilgiyi sever ve son derece yardımseverdir. Maddi konularda bağımsız olmayı sever, kısıtlanmayı ve özellikle emir almamayı sevmez.

Hayal kurmayı severler ve her zaman iyi koşullarda yaşamaya çalışırlar. İkizler kadını, akıcı ve etkili konuşması ve ikna kabiliyeti ile dikkat çeker ve iyi bir arkadaştır. İkili ilişkilerde çok sadık ve iyi ortaklardır.

İkizler Erkeğinin Özellikleri

İkizler erkeği zeki, nazik, güzel ve etkili konuşan ve çekici doğasıyla dikkat çeker. Pratiktir ve problemlere kolaylıkla çözüm üretebilen bir yapıya sahiptir.

İkizlerin erkeği değişkendir ve bazen anlamak zor olur. Çocuksu tavrıyla sürekli ilgi isteyen bir yapıya sahiptir. Kesinlikle düşündüğü şeyi yapmak istiyor. Öte yandan özgürlüğüne düşkün İkizler kısıtlanmayı ve emir almayı sevmezler. Her zaman kendi işini yapmaktan zevk alır.

İkizler erkeği çifte şanslıdır. İnsanlarla kolayca diyalog kurabilen ve sözlerini dinleyebilen bir yapıya sahiptir. Karşı cins tarafından hemen fark edilirler. İşle ilgili konularda yeni fikirler ve yeni projeler üretmekten hoşlanır.

Maddi konularda da değişkendirler. Bazen çok cömert bazen de çok cimri olabiliyor lakin yönetim açısından çok zayıf. Bir şeyin derinliklerine inememek gibi bir sorunları var.

İkizler adamı savurganlığı sever ve para meselelerinde pek iyi değildir. Duygusal olarak çok hassas değildir ve mümkün olduğunca işin mantıklı tarafına bakmayı sever.

İkizler erkeği çok disiplinli bir ev hayatından hoşlanmaz. Ama birini seviyorsa evlenebilir ve bu evliliği sürdürmek için çaba gösterir.

Genel Özellikler

İkizlerin Olumlu Özellikleri

Uyumlu, entelektüel, kıvrak zekalı, mantıklı, konuşkan, canlı. Sempatik, yeniliklere açık. Aynı anda birkaç işi yapabilme.

İkizlerin Olumsuz Özellikleri

Değişken, güvenilmez, ikiyüzlü, kararsız, yüzeysel, dedikoducu, huzursuz.

Yönetici gezegen: Merkür
Element: Hava
Öne Çıkan özellik: Değişken
Şanslı sayılar: 5, 9
Gün: Çarşamba
Şanslı taş: Akik
Renk: Sarı, turuncu
Tarot kartı: Aşıklar
Hayvan: Parlak renkli kuşlar ve kelebekler
Bitki: Fındık, ceviz, lavanta, inci çiçek
Değerli taş: Turmalin
Değerli metal: Cıva

İkizler Kariyeri

İletişim ve aktarımda son derece yeteneklidirler. Ancak konsantrasyon güçlüğü çeken, birçok şeyi aynı anda yapmak isteyen ve çok çabuk sıkılan İkizler, bu özelliklerinin uzantısı olan iş hayatında da sorunlar yaşar. Oldukça hareketli, huzursuz ve kolay adapte olabilen İkizler, rutin işlerden ziyade hareketlilik gerektiren ve farklı konuları içeren alanlarda büyük başarılar elde eder.

İnsan ilişkilerindeki başarı, İkizler’in iş dünyasında doğal olarak arabuluculuk yapmasına neden olur. Genellikle hevesle başladıkları işleri bitirmekte zorlanan arıcı pozisyonundaki bir pozisyonda daha başarılı olmaları onlar için faydalı olacaktır.

Liderlik tutkusu yoğun olmayan İkizler, öğrendiklerini meslektaşlarına öğreterek ve aktararak zenginleştirmeyi ve geliştirmeyi sever. Yeni fikirleri, gelişmeleri ve projeleri sevinç ve coşkuyla kabul eder. Çok hızlı düşünen ve çabuk uygulayan kişilerdir, diğer insanlar bunlara ayak uyduramadığı için sorun yaşama potansiyeline sahiptirler.

İş hayatında, eğitimde, iletişim ve medyada, halkla ilişkilerde son derece başarılılar. Güçlü bir skolastik yönü olan İkizler, öğretmen, eğitmen ve araştırma konularında çok ileri seviyelere ulaşabilir. Yazarlık ve kütüphanecilik de onlar için çok uygundur.

İkizler Parası

Hayatın diğer alanlarında olduğu gibi para hakkında uzun uzun düşünmekten hoşlanmazlar. Ancak, çok yüksek uyum ve toleransa sahip olduğu için değişen finansal durumlara kolayca uyum sağlayabilmesi avantajıdır. Başka bir deyişle, finansal yeteneklerindeki değişiklikler İkizler’in ciddi şekilde etkilenmesine neden olmaz. Aslında sayılarla arası iyi olan İkizler, isterse bütçesini son derece iyi kontrol eder.

Paranın hayatında ne anlama geldiğini düşündükten ve belirledikten sonra, para ile ilişkilerini düzenlemek İkizler için daha iyi sonuçlar yaratacaktır. Sürekli değişen düşünceleri gibi, İkizler’in parayla olan ilişkisi de zamanla değişir. Kimi zaman bir güç aracı olarak gördükleri para, kimi zaman hayatlarında bir güvenlik aracı haline gelebilmektedir.

İkizleri biriktirmeye ve yatırım yapmaya motive eden bir diğer faktör de yeniliklere olan ilgileridir. Hayatlarında sürekli bir değişime ihtiyaç duyduklarını hissettiklerinde, bu değişiklikleri gerçekleştirmek için paraya ihtiyaç duyduklarını anladıklarında birikim yapmaya ve daha fazla kazanmaya çabalamaya başlarlar.

Ticaret konusunda doğuştan gelen bir yeteneğe sahip olan İkizler, özellikle bu alanda iyi para kazanabilir. Yeni trendleri çok iyi takip edebildikleri için ileriye dönük iş planlamaları ve bu doğrultudaki ticari stratejileri ile başarılı oluyorlar. Ticari zekalarını kullanarak yaptıkları alım ve satımlardan ayakta kalabilecekleri ve hatta birikim yapabilecekleri kazançlar elde etmeleri onlar için çok basit bir yoldur.

İkizler Aşkı

İkizler burcunun ikili bir karaktere sahip olduğu her zaman akılda tutulmalıdır. İkizler’in bir tarafı sevgi ve güvenliğe ihtiyaç duyarken, diğer tarafı yeniliğe ve değişime şiddetle ihtiyaç duyar. Onlarla bir ilişki sürdürmek için duygusal, zihinsel ve cinsel ihtiyaçlarını tam olarak karşılaması gerekir. Gülmeyi, eğlenmeyi, seyahat etmeyi ve yeni şeyler deneyimlemeyi sever.

Çok şey bilmesine rağmen, her zaman yeni konular hakkında bilgi edinmekle ilgilenmeyi sever. İkizlerin dikkatini çekmek için herhangi bir konuda derin bir tartışma yapmak mantıklı bir yol olur.

İkizler dürüstlüğe ve samimiyete çok değer verir. Bu nedenle, karşı taraf aynı fikirde olmasa bile, doğru görüşlerini söyleyenleri sever ve takdir eder. Ayrıca tek bir konuya bağlı kalmamak ve ilginç yeni konular bulmak İkizler’in beğenisini kazanmak için faydalı bir yöntem olarak kullanılabilir.

Son derece sosyal ve enerjik olan İkizler, zaman zaman sert bir dil kullanmaktan çekinmez. Kelimeleri silah gibi kullandıkları için zaman zaman aşırı duygusal insanlarla geçinmekte zorlanabilirler.

Aşkta kıskanç lakin göstermekten hoşlanmayan bir yapıları vardır. Sizi şüpheye düşürecek ve ya kıskandıracak yöntemler kullanmak asla doğru olmaz. Diğerini tatmin edici ve sadık bir eş olarak görürlerse, o da aynı şekilde karşılık vermek için elinden geleni yapacaktır.

İkizlerin Cinsel Yaşamı

Değişken bir karaktere sahip olan İkizler, kişiye her birlikte olduklarında başka biriyle birlikte olma hissi verir. İnsan ilişkilerinde çok başarılıdırlar ve kolayca arkadaş edinmelerine rağmen sürekli özel ilişkilerden kaçınırlar.

Farklı insanlarla farklı deneyimler arar. Bu nedenle, bir İkizler partnerini cinsel olarak tatmin edebilmek için farklı davranışlar gerekir. Deneysel bir yapıya sahip oldukları ve daha uzun planlar yapmaktan yoruldukları için tek gecelik ilişkilere çok yatkındırlar. Kendini tutamaz, ayakta duramaz ve bir başkasının kendisini kontrol etmesine izin veremez.

Aslında İkizler’in cinsel aktivitesi, dürtülerinin gücünden değil, meraktan kaynaklanır. Diğer pek çok aktivite gibi, cinselliğin ortasında kendini sıkıntılı hissedebilir ve açıklama yapmadan vazgeçebilir.

Ya da tek bir işle uğraşmaktan hoşlanmadığı için cinselliği yaşarken en azından zihinsel olarak başka şeylerle meşgul olmaktan çekinmez.

Çok konuşkan ve sürekli bir şeyler anlatmak isterler, cinsellik yaşansa bile susmazlar. Partnerinin ilgilenip ilgilenmediğine bakmaksızın sevişme sırasında alakalı ya da alakasız birçok şey söyleyen birçok İkizler insanı vardır.

Seks fikri uygulamadan daha çekici olduğu için aslında gelişmiş bir fantezi dünyasına sahiptir. Elleri simgeleyen İkizler, bu organları kullanmakta son derece yeteneklidir.

 
 
Kategori:Burclar

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETUS.NET