İçeriğe geç

Boğa Burcu Özellikleri

 Boğa Kadınının Özellikleri

Boğa kadını sessiz, sakin ve gururlu duruşuyla dikkat çeker. Gerçekçi ve otoriter bir tavrı var. Girdiği ortamlarda davranış ve tavırlarıyla dikkat çeker. Boğa kadını hırslıdır ve rüyada görmekni kurduğu bir şeye ulaşmak için elinden gelenin en iyisini yapar. Alışkanlıklarına düşkündür ve sadakatsizliği sevmez.

Boğa kadını duygusal olarak hassas ve kırılgandır. Birini önemsediğinde, onun için her zaman elinden gelenin en iyisini yapar. Sadakatten hoşlanmaz. Boğa kadını dışarıdan soğuk görünse de yumuşak kalplidir. Çalışkandır ve bir işe başladığında onu sonuna kadar götürür.

Maddi rahatlığa büyük önem verirler. Ama yaptığı işte çok fazla risk almayı sevmiyor. Merhametli ve iyilikseverdir. Kalp ilişkilerinde sevgi ve saygı onun için çok önemlidir. Tek eşlidir ve sadık bir eş olur. Boş zamanlarında yemek yapmayı, müzik dinlemeyi ve el işi yapmayı sever.

Boğa kadını evine düşkündür. Huzursuzluktan hoşlanmaz. Hediye almayı severler.

Boğa Erkeğinin Özellikleri

Boğa burcu erkeği inatçı, çalışkan, hareketli ve sakin yapısıyla dikkat çeker. Sakin görünümünün altında çok aktif bir insan var. Öfkelendiğinde oldukça inatçı olur ve düşündüklerinden hiçbir şekilde taviz vermez.

Boğa erkeği evine bağlıdır ve uyumlu bir eştir. Aynı zamanda çocuklarıyla sıcak bir bağı var ve iyi bir baba, bir o kadar da sert ve disiplinli. İşine çok düşkündür. Başladığı işi sonuna kadar devam ettirir.

Boğa burcu erkeği fiziksel olarak iyi yapılı ve sağlıklı bir görünüme sahiptir ancak boyun bölgesi en zayıf bölgedir. Sağlığına dikkat etmelidir. Çünkü göründüğünden çok daha hassastır.

Karşı cins tarafından çok beğenilirler. İlişkilerinde sadık ve her anlamda fedakardırlar. Lüks ve konfordan hoşlanır. Cömerttir lakin israf etmez. En sadık arkadaşlar Boğa adamlarından çıkar.

Genel Özellikler

Boğa’nın Olumlu Özellikleri

Pratik, güvenilir. Uyumlu, hoşgörülü, güçlü değer yargılarına sahiptirler. Belirlenen. Sanata ve güzelliğe düşkündürler. Güçlü arzuları vardır. Arkadaş canlısı. Duygulara önem verirler.

Boğa burcunun olumsuz özellikleri

Tembel. Kendilerine düşkündürler. Statik. Sıkıcı. Yeterince esnek değiller. Özgünlük eksikliği, empoze. Hassas.

Yönetici gezegen: Venüs
Element: Toprak
Göze çarpan özellik: Sabit
Şanslı sayılar: 6, 4
Gün: Cuma
Şans taşı: Zümrüt
Renk: Pastel mavi, leylak
Tarot kartı: İmparatoriçe
Hayvan: Boğa
Bitki: Elma, Selvi, Menekşe, Haşhaş
Değerli taş: Topaz
Değerli metal: Bakır

Boğa Kariyeri

Boğa güvenilir, sadık ve anlaşması kolay bir çalışandır. Pratik yönü güçlü ve ayakları topraklıdır. Boğa burcunun en büyük sorunu harekete geçmekle ilgilidir. Ancak başladıkları her işi en zor koşullarda bile dayanıklılık ve sabırla bitirebilen tek burçturlar. Bilerek kilitlendiklerinde gözleri başka bir şey görmez.

Güçlü estetik yargılara sahip olan Boğa, sanatsal yaratıcılığını ve değer yargılarını iş hayatında dahi kullanmaktan çekinmez. Sabit bir burç olduğu için özellikle ileri yaşlarda teknolojik ve sosyolojik yeniliklere ayak uydurmakta zorluk çekebilir.

Genellikle sakin ve huzurlu olsalar da damarına basıldığında ve ya sabrı tükendiğinde normal tavrıyla hiçbir ilgisi olmayan şiddetli tepkiler beklemek yerinde olur.

Özellikle finansal konularda yetenekli olan Boğa, bankacılık ve finansın her mesleğinde başarılı olur ve aşkla çalışır. Bunun dışında değerli eşya alıp satan antikacılık, estetik hassasiyet gerektiren moda ve güzellik sektörü, değerli taş ve metallerle ilgili kuyumculuk ve kuyumculuk, şekil verme yeteneği gerektiren heykeltıraşlık gibi meslekler de sanatçıların önde gelen tercihleri ​​arasında yer almaktadır. Boğa Burcu.

Boğa Parası

Maddi konularda çok dikkatli, sabırlı ve planlıdırlar. Tüm burçlarda yaşamını sürdürmek için gerekli kaynakları belirleme ve sağlama konusunda son derece başarılıdırlar. Bir Dünya burcu olarak, üretime meyilli olduğu için para kazanma ve hayatta kalma konusunda gelişmiş bir yeteneğe sahiptir. Tasarrufu olmayan Boğa, kendini güvensiz hissedeceği için önce ruhsal, ardından bedensel sağlık sorunları yaşayabilir.

Borç almayı sevmeyen Boğa, borç istenmekten de rahatsız olur. Kimseye ihtiyaç duymadan ayakta kalabilmek için farklı kaynaklar yaratır ve kullanırlar. Boğa burcu ne kadar para kazanırsa kazansın kendi maddi kaynaklarıyla özdeşleşir lakin gösterişten hoşlanmaz.

Yatırım yapmadan önce

Mutlaka araştırır ve kendisi için en uygun, güvenli ve daha sonra karlı olacak sistemi bulurlar. Hayatında gelecekle ilgili maddi kaygı duymayı asla istemezler. Yatırımları sadece para için değil.

Sanat ve güzelliği simgeleyen Venüs’ün etkisiyle antikalar ve değerli sanat eserleri yatırım araçları arasında yer alıyor. Gayrimenkul ve arsa, Boğa’nın uygun gördüğü ve yatırım yapmaktan çekinmediği araçlar arasındadır. Borsa, risk taşıdığı için Boğa burcunun uzak durmak istediği bir alandır.

Yemek ve lükse olan tutkuları, pahalı restoranlarda iyi yemek için para harcamasının da nedenidir. Rahatlığına ve güzelliğine düşkün olan Boğa, güzellik ve bakım merkezlerinde para harcamaktan çekinmez. Genellikle bir örtmece olarak bilinen, aslında sevdikleriniz için para harcamak, Boğa’nın tatmin yollarından biridir.

Ayrıca kaynaklarının %100’ünü paylaşmaktan hoşlanmasalar bile, etrafındaki insanlara fikri ve fiziki boyutta maddi kaynak yaratmada yardımcı olmaktan çekinmezler.

Boğa Aşkı

Çok sabırlı insanlardır. Onlarla birlikte olabilmek için sabırlı ve sakin olmayı öğrenmek gerekir. Boğa ile olan ilişkide genellikle inisiyatifi ele alacak olan “karşı taraf” olmalıdır.

Bir Boğa ortaklığı başlatmak için diğer kişinin onunla birlikte olmaktan keyif aldığını açıkça ifade etmesini bekler. Bir restoranda randevu, keyifli atmosferde ve yemeklerde, kolay ve olumlu ilk aşamada önemli bir rol oynar.

İyi yemek, değerli nesneler, çiçekler ve mumların yanı sıra romantik müzik, Boğa’yı ev toplantılarında derinden etkileyecektir. Lükse ve maddi değerlere düşkün olan Boğa, kendilerine gerçekten hiçbir şeyin layık olmadığı hissettirilince uzun süreli bir ilişkiye ikna edilmeye başlar.

Güçlü iradeleri ve gizli mizah anlayışları ile barışçıl bir yapıya sahiptirler. Ancak belirsizlikler ve ani değişimler ilişkinin zarar görmesine neden olur.

Boğa kimin bağlılık ve sadakat şüphe edilemez bir ortağıdır. Boğa, aşklarını ilk günkü kadar taze tutabilen, birlikte olduğu kişiyi her yerde kalpten ve akıldan uzak tutabilen ender burçlardan biridir. Boğa burcu insanı aslında çok tutkulu ve duygusal bir yapıya sahiptir ve buna değer veren insanlarla dolu dolu yaşayabilir.

Boğa’nın Cinsel Yaşamı

Boğa, doğal olarak aşka, cinselliğe ve erotizme yatkındır. Görünüşünden asla görülemeyecek tutkulu ve aktif bir cinsellikleri vardır. Ancak hayatın her alanında olduğu gibi bu alanda da kolay kolay harekete geçmesi mümkün değildir. Ancak partnerinden ihtiyaç duyduğu onay ve güveni aldıktan sonra tutkularını, isteklerini, arzularını ortaya çıkarmaya başlar.

Boğa değişime karşı dirençlidir. Bu, cinsellikte rutini sevdiğini ve kuralları çiğnemediğini göstermez. Ancak yeninin yaşanabilmesi için birlikte olduğu kişiye güvenmek şarttır. Yine de cinsellikte güvenlik ihtiyacı ile cinsel dürtüleri arasında sıkışıp kalmış, yorucu bir gidip-gitme yaşayan Boğa burcunu görmek oldukça olasıdır.

İstek ve arzularını açıkça göstermekten çekinen bir yapıya sahiptirler. Ancak cazibesini, çekiciliğini ve aşk oyunlarını kendi kuralları içinde kullanmaktan da geri kalmıyor. Adım adım ilerlemeyi tercih eden, yapılandırılmış ve stratejik olarak yavaş lakin keyifli bir yapıya sahiptir.

Boğa çok sabırlı olduğu için, hedefe ulaştıktan sonra uzun bir süre onlara ulaşmak için mümkün olan her şeyi, tüm yolları denerler. Maddi rahatlık ve rahatlıktan çok etkilenen Boğa, istediği kişiyi elde etmek için estetik duyarlılığının doruklarında dolaşmaktadır.

Boğa genellikle hassas bir aşıktır. Karşısındakini de düşünür ve onun mutluluğu için elinden geleni yapar. Yine de Boğa burcundan çok marjinal, farklı bir yaklaşım beklemek yanlış olur.

 
 
Kategori:Burclar

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETUS.NET